Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Vo Volkswagene Slovakia sa začalo kolektívne vyjednávanie, odborári prezradili svoje priority

Vo Volkswagene Slovakia sa začalo kolektívne vyjednávanie, odborári prezradili svoje priority

BRATISLAVA 3. apríla (WebNoviny.sk) – V spoločnosti Volkswagen Slovakia sa začalo kolektívne vyjednávanie medzi vedením a zástupcami odborovej organizácie Moderné odbory Volkswagen.

Zmluva platí do konca augusta

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa spoločnosti Lucia Kovarovič Makayová, aktuálna kolektívna zmluva je platná do 31. augusta 2019.

„Pevne veríme, že spoločne dospejeme čo najskôr k takému zneniu novej kolektívnej zmluvy, ktoré zabezpečí dlhodobú stabilitu a zároveň udrží status Volkswagen Slovakia ako zamestnávateľa s najlepšími podmienkami pre zamestnancov spomedzi automobilových výrobných závodov pôsobiacich na Slovensku. Sme presvedčení, že spolupráca sociálnych partnerov na princípe spoluzodpovednosti za spoločné rozhodnutia ovplyvňujúce budúcnosť spoločnosti vzhľadom na situáciu v automobilovom priemysle nikdy nebola dôležitejšia,“ uviedol člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť Eric Reuting

Návrh moderných odborov

Predseda Moderných odborov Volkswagen Zoroslav Smolinský skonštatoval, že vedeniu spoločnosti doručili návrh nového znenia kolektívnej zmluvy, o ktorom budú rokovať. V tejto súvislosti tiež podotkol, že rámcové podmienky, v ktorých sa pri kolektívnom vyjednávaní pohybujú, sa teraz menia.

„Súčasná situácia v závode aj celom koncerne je iná ako v uplynulých rokoch. Preto je pre nás prioritou ochrana pracovných miest a zamestnancov, pričom však musíme zachovať ich súčasné dobré pracovné a mzdové podmienky,“ dodal.

Viac k témam: kolektívna zmluva, Moderné odbory Volkswagen, Volkswagen (VW), Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Volkswagene Slovakia sa začalo kolektívne vyjednávanie, odborári prezradili svoje priority © SITA Všetky práva vyhradené.

Top