Ste tu
Home > Správy > Svet > Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia

Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia

Zdieľaj tento článok

14.5.2021 (Webnoviny.sk) – Reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu vo Veľkej Británii sa v pondelok opäť uvoľnia napriek rastu počtu prípadov nákazy novým, takzvaným indickým variantom vírusu. Britský minister zodpovedný za vakcináciu Nadhim Zahawi uviedol, že plán „naďalej platí, pretože vakcíny sa distribuujú”.


Od pondelka 17. mája budú môcť puby a reštaurácie vo Veľkej Británii otvoriť aj svoje interiérové priestory a od 21. júna chce britská vláda ukončiť „všetky obmedzenia v oblasti spoločenských kontaktov”. Informuje o tom portál news.sky.com.


Viac o téme: Koronavírus

Britský premiér Boris Johnson vo štvrtok povedal, že Veľkú Britániu „znepokojuje” indický variant koronavírusu. Napriek tomu však predseda vlády uviedol, že „nevidím nič, čo by ma odrádzalo od presvedčenia, že budeme môcť v pondelok a potom 21. júna pokročiť vpred” v uvoľňovaní reštrikcií v Anglicku.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Veľkej Británii sa šíri indický variant koronavírusu, krajina napriek tomu opäť uvoľní opatrenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top