Ste tu
Home > Kultúra > Film a TV > Vo veku 97 rokov zomrela Doris Day, patrila medzi najpopulárnejšie herečky

Vo veku 97 rokov zomrela Doris Day, patrila medzi najpopulárnejšie herečky

Zdieľaj tento článok

LOS ANGELES 13. mája (WebNoviny.sk) – Vo veku 97 rokov zomrela americká herečka a speváčka Doris Day. Jej nadácia Doris Day Animal Foundation potvrdila, že naposledy vydýchla v pondelok v ranných hodinách vo svojom dome v Carmel Valley v Kalifornii v kruhu najbližších.


Day mala na svoj vek výborné zdravie, až kým nedávno nedostala vážny zápal pľúc, ktorý sa skončil jej smrťou,” uviedla nadácia v stanovisku.


Doris Day

…vlastným menom Doris Mary Ann Kappelhoff, patrila v 50. a 60. rokoch medzi najpopulárnejšie herečky. Zahrala si v 39 filmoch, medzi ktorými sú napríklad Muž, ktorý vedel priveľa (1956), Učiteľkin miláčik (1958) či Nočný rozhovor (1959).

Za výkon v poslednom menovanom ju nominovali na Oscara. Na konte má štyri Zlaté glóbusy vrátane Ceny Cecila B. DeMilla za celoživotné dielo z roku 1989, a tiež cenu Grammy za celoživotné dielo.

Ako speváčka vydala viac než dvadsať albumov, pričom viaceré z nich boli zároveň soundtrackmi snímok, v ktorých si zahrala. Venovala sa tiež ochrane zvierat.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo veku 97 rokov zomrela Doris Day, patrila medzi najpopulárnejšie herečky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top