Ste tu
Home > Správy > Svet > Vo väzení pri Neapole bili väzňov, viac ako 50 dozorcov suspendovali (video)

Vo väzení pri Neapole bili väzňov, viac ako 50 dozorcov suspendovali (video)

Zdieľaj tento článok

2.7.2021 (Webnoviny.sk) – Talianske úrady suspendovali 52 väzenských dozorcov. Stalo sa tak po zverejnení videa zobrazujúceho, ako vo väzení neďaleko Neapolu bijú väzňov. Informuje o tom portál BBC, podľa ktorého zábery z bezpečnostných kamier v zariadení zverejnil spravodajský portál Domani.


Suspendovali regionálneho šéfa väzníc

Dozorcovia reagovali na protest väzňov, ktorých znepokojilo šírenie koronavírusu počas prvého talianskeho lockdownu, v apríli minulého roka. Vláda teraz vyšetruje brutálny zásah v zariadení Santa Maria Capua Vetere, severne od Neapola.


Vyšetrovanie sa týka viac ako 110 zamestnancov väzenia, vrátane ôsmich, ktorí sú vo väzbe a 18 v domácom väzení. Suspendovali tiež regionálneho šéfa väzníc.

Obuškom dostal aj väzeň na vozíku

Video ukazuje neozbrojených väzňov utekajúcich pred strážnikmi s obuškami, z ktorých mnohí majú aj prilby a štíty. Niektorí z väzňov viditeľne krívajú alebo majú problémy udržať sa na nohách. Obuškom pritom dostane aj jeden väzeň, ktorého po chodbe tlačia na vozíku. V inom zábere zas väzni kľačia otočení oproti dvom stenám, zatiaľ čo dozorcovia stoja nad nimi a náhodne na nich útočia obuškami, kopú ich alebo fackujú.

Protest väzňov bol súčasťou vlny nepokojov v talianskych väzniciach, keď trestanci žiadali testy na COVID-19 a ďalšiu ochranu proti nákaze koronavírusom. Vo väzení pri Neapole pritom krátko pred protestom zo 6. apríla 2020 jeden z väzňov podľahol ochoreniu COVID-19.

Viac k témam: väzenie, väzni, väznica
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo väzení pri Neapole bili väzňov, viac ako 50 dozorcov suspendovali (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top