Ste tu
Home > Spravodajstvo > VO ŠTVRTOK JAZDÍME MHD-ČKAMI ZADARMO, V PIATOK PREDSTAVIA NOVÉ

VO ŠTVRTOK JAZDÍME MHD-ČKAMI ZADARMO, V PIATOK PREDSTAVIA NOVÉ

MHD Trebišov
Zdieľaj tento článok

Mesto Trebišov sa v tomto roku zapája do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční od 16. do 22. septembra 2016. Kampaň prinesie obyvateľom Trebišova zmeny v preprave mestskou hromadnou dopravou. Trebišovčania cestujúci MHD sa od piatka 16.9.2016 povezú v nových moderných autobusoch, ktoré zvýšia kvalitu, spoľahlivosť a bezpečnosť ich prepravy.


2 nové autobusy


Cieľom kampane, ktorú koordinuje Slovenská agentúra životného prostredia, je povzbudiť samosprávy, aby zaviedli a podporovali opatrenia trvalo udržateľnej mobility v mestách.

V rámci Európskeho týždňa mobily Mesto Trebišov v spolupráci so spoločnosťou ARRIVA, a.s. predstavia 2 nové autobusy mestskej hromadnej dopravy, ktorých súčasťou sú viaceré moderné prvky. Autobusy mestskej hromadnej dopravy budú farebne odlíšené od prímestských spojov. Premávať budú vo farbách mesta Trebišova.

Nové mestské autobusy typu SOR BN 10 budú obsahovať digitálny tachograf – Siemens VDO aj audio – video hlásič zastávok s LCD monitorom. Cestujúci a vodiči v nových motorových vozidlách ocenia najmä príjemné a vzdušné prostredie – uzatvárateľné strešné otvory s ventilátormi, estetické sedadlá, vyhrievané, nastaviteľné a vzduchom odpružené sedadlo vodiča s trojbodovým pásom. Tepelný komfort bude v zime zabezpečovaný prostredníctvom nezávislého kúrenia, a to výhrevnými telesami s rozvodom teplého vzduchu v celom vozidle. Autobusy sú vybavené moderným  motorom – naftový Euro 6, splňujúcim emisné limity v súlade s platnou legislatívou pre prihlásenie autobusu do evidencie vozidiel v dobe dodávky vozidla, tiež kotúčovými dvojokruhovými brzdami s ABS, ASR. Súčasťou vozidiel je aj pneumatická parkovacia brzda s účinkom na zadné kolesá. Interiér liniek hromadnej dopravy v meste dopĺňajú aj strešné okná, otvárateľné posuvné bočné okná, ale aj klimatizácia a osvetlenie priestoru pre pohodlné cestovanie pasažierov.

Nezabudlo sa ani na vozíčkarov a mamy s deťmi

Pri obnove vozidlového parku sa nezabudlo na cestujúcich so zníženou pohyblivosťou, vozičkárov, deti a mamičky s kočíkom.  Obidva autobusy, dlhé do 11 metrov, budú vybavené mechanickou výklopnou plošinou, ktorá uľahčí nástup a výstup uvedenej skupine cestujúcich. Autobusy majú vytvorený priestor na reklamné panely, na ktorých môžu firmy a organizácie pôsobiace v meste prezentovať produkty, služby či plánované aktivity.

Po obvode autobusu sú viditeľné reflexné pásy. Vodiči týchto motorových vozidiel môžu využiť parkovacieho asistenta – akustickú signalizáciu pri cúvaní. Sklá predných dverí a spätných zrkadiel budú vyhrievané elektricky. Osadená predná a bočná slnečná clona absorbuje slnečné lúče a zabráni prehrievaniu interiéru vozidla počas slnečných dní.

MHD Trebišov
MHD Trebišov

Nové autobusy zabezpečujúce mestskú dopravu spĺňajú homologizáciu pre SK a ostatné legislatívne podmienky pre verejnú cestnú dopravu, ako aj všetky parametre stanovené výrobcom, čo sa týka hluku, vibrácií alebo zápachu tak, aby neobťažovali cestujúcich.

Realizovanou obnovou vozidlového parku sa zásadným spôsobom zvýši kvalita, bezpečnosť, spoľahlivosť a ekológia dopravného procesu v meste.

Slávnostné uvedenie do prevádzky už v tento piatok

Vedenie mesta Trebišov spolu so zástupcami spoločnosti ARRIVA, a.s. slávnostne uvedú do prevádzky tieto nové autobusy piatok 16. septembra 2016 o 10.00 h na parkovisku pri Mestskom úrade v Trebišove. Autobus vo farbách mesta bude možné hneď otestovať skúšobnou jazdou. Vozidlá budú premávať na pravidelných linkách mestskej hromadnej dopravy v Trebišove.

Vo štvrtok jazdíme zadarmo

Počas štvrtka 22. septembra 2016 pripravilo Mesto Trebišov a spoločnosť ARRIVA, a.s. pre cestujúcich Trebišovčanov ďalšiu novinku. Mestská hromadná doprava poslúži v tento deň občanom na prepravu zdarma.

 

 

 

Motto aktuálnej kampane ETM 2016 je „Inteligentná a udržateľná mobilita – Investícia do Európy.” Počas aktívneho zapojenia sa do Európskeho týždňa mobility mesto Trebišov vyzýva svojich obyvateľov, aby počas 7 dní (16. – 22.9.2016) využívali na  prepravu  multimodálnu dopravu (chôdza peši, bicykle či  hromadnú dopravu) -alternatívy osobných motorových vozidiel.

kalendar_september16


Tlačová správa Mesta Trebišov

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top