Ste tu
Home > Šport > Ostatné športy > Vlhová ešte obrovský slalom v tejto sezóne nevyhrala, pokúsi sa to však zmeniť v Kranjskej Gore

Vlhová ešte obrovský slalom v tejto sezóne nevyhrala, pokúsi sa to však zmeniť v Kranjskej Gore

Zdieľaj tento článok

15.1.2021 (Webnoviny.sk) – Petra Vlhová vyhrala v tejto sezóne štyri preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, ale ani raz to nebolo v obrovskom slalome. Túto štatistiku sa pokúsi zmeniť počas najbližšieho víkendu v slovinskej Kranjskej Gore, kde budú na programe štvrtý a piaty ženský obrovský slalom sezóny 2020/2021.


Dvadsaťpäťročná Liptáčka je pred nimi líderkou celkového poradia SP, ale v hodnotení obrovského slalomu je až na šiestom mieste. Za obhajkyňou malého glóbusu Taliankou Federicou Brignoneovou zaostáva o 85 bodov.


Tréner Magoni naznačil nespokojnosť

Tréner Livio Magoni v nedávnom rozhovore pre RTVS svoju zverenkyňu pochválil za slalomové výsledky z tejto zimy, ale v súvislosti s obrovským slalomom naznačil nespokojnosť.

Magoni dlhodobo tvrdí, že Vlhová je schopná víťaziť aj v obrovskom slalome tak často ako v slalome. Naznačujú to jej tréningové parametre a tiež titul majsterky sveta v tejto disciplíne.

“Neviem, prečo v obrovskom slalome zatiaľ nevíťazí a nemá dostatočné sebavedomie. Z konkurentiek je rovnako silná iba Talianka Marta Bassinová,” myslí si Magoni.

Fotogaléria: Petra Vlhová

Vlhová trénovala v Tarvisiu

Kranjska Gora ako už tradične v posledných rokoch zaskakuje za Maribor, kde usporiadanie pretekov SP znemožňuje výrazne teplejšie počasie na mieste s nižšou nadmorskou výškou.

Vlani sa v Kranjskej Gore konal slalom a obrovský slalom a Vlhová z takmer domáceho prostredia v hľadisku a skvelej formy vyťažila skoro maximum – v obrovskom slalome bola druhá a slalom vyhrala.

Teraz pôjde do dvojice pretekov opäť bez účasti fanúšikov aj s ambíciou odčiniť “až” štvrté miesto z nedávneho večerného slalomu vo Flachau.

“Vlhová sa určite pokúsi vylepšiť svoje umiestnenie z Flachau. Trénovala v Tarvisiu na rovnakom kopci ako Švajčiarka Gutová-Behramiová a Slovinka Hrovatová. Obrovské slalomy v Kranjskej Gore budú nesmierne dôležité aj preto, že už o mesiac bude Vlhová v talianskej Cortine obhajovať titul majsterky sveta v tejto disciplíne. A vo Svetovom pohári zasa Slovenka bude čeliť útokom Shiffrinovej a Gisinovej. Medzi adeptkami na víťazstvo budú aj Talianky Brignoneová a Basinová,” napísal taliansky portál NeveItalia.

Jednotlivé kolá obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore sa v sobotu uskutočnia od 11.00 h a 14.00 h, v nedeľu od 9.15 h a 12.15 h.

Očakáva sa slnečné počasie, výrazne mínusové teploty a ľadová trať.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová ešte obrovský slalom v tejto sezóne nevyhrala, pokúsi sa to však zmeniť v Kranjskej Gore © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top