Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> VLÁDA NÁM SĽÚBILA 1540 PRACOVNÝCH MIEST. DOČKÁME SA?

VLÁDA NÁM SĽÚBILA 1540 PRACOVNÝCH MIEST. DOČKÁME SA?

Včera u nás zasadali predstavitelia Vlády Slovenskej republiky. V našom meste tak ukončili výjazdové rokovania v okresoch s vyššou mierou nezamestnanosti. Schválili akčný plán. Dočkáme sa niekedy jeho naplnenia? Bodaj by.


Príchod ministrov sprevádzaný protestujúcim


Počas toho, ako postupne prichádzali do Mestského kultúrneho strediska ministri, pútal pozornosť protestujúci s transparentom vyzývajúcim Fica a Kaliňáka, aby odstúpili pre kauzu Bašternák a červenými trenkami zavesenými na palici.

vláda 02

Čo nám sľúbili?

Premiér Slovenskej republiky, Róbert Fico na tlačovej konferencii (ktorú ste mohli sledovať LIVE na našom Facebooku, pozn. red.) po ukončení rokovania hovoril, že celková odhadovaná finančná investícia je 114 426 000 eur, z verejných zdrojov je určených 83 053 000 eur, z vlastných zdrojov 31 373 000 a regionálny príspevok je v hodnote 5 815 000 eur, čo má do roku 2020 pomôcť vytvoriť 1 540 nových pracovných miest.

Pomoc poľnohospodárstvu

Vzhľadom na poľnohospodársky charakter nášho regiónu zhltnú najväčšiu čiastku projekty zamerané na záhradníctvo, výsadbu sadu, spracovanie ovocia a zeleniny pre školské jedálne či zber a úpravu odpadového dreva a predaj bio poľnohospodárskych produktov. To všetko v Trebišove, Kráľovskom Chlmci, Veľkom Horeši, Veľatoch, Vojčiciach a Kuzmiciach.

Zdenko Trebuľa hovoril o Múzeu

Predseda KSK, Zdenko Trebuľa vo svojej reči počas tlačovej konferencie hovoril o investíciach v trebišovskom Múzeu a podpore vinohradníckej oblasti Tokaj. Tá má byť vykonaná skrz vybudovanie salónu tokajských vín.

vláda 03

Akčný plán myslí na podnikateľské prostredie

Skvalitnenie podnikateľského prostredia sa má podľa schváleného akčného plánu  prejaviť vznikom podnikateľského inkubátora v Kráľovskom Chlmci a rozšírením výroby nábytkárskej firmy. Spomína sa aj podpora výroby porcelánu.

Ďalej denník Korzár píše, že: “Do krytej plavárne v Trebišove, na vybudovanie cyklistických chodníkov či vytvorenie oddychovej zóny a na rekonštrukciu amfiteátra v Kráľovskom Chlmci má ísť ďalších 850 000 eur.”

vláda 01

Žiga ubezpečil, že elektráreň vo Vojanoch nekončí

Záverečná reč ministra Žigu sa niesla v ubezpečovaní, že elektráreň vo Vojanoch nateraz neukončí svoju prevádzku a je snaha zachovať v nej súčasné pracovné miesta.

Nuž, uvidíme. Čo z tohto akčného plánu plného sľubov sa napokon podarí uskutočniť.


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top