Ste tu
Home > Spravodajstvo > VLÁDA SCHVÁLILA VIAC VOJAKOV. ZMENY SA DOTKNÚ AJ TREBIŠOVA

VLÁDA SCHVÁLILA VIAC VOJAKOV. ZMENY SA DOTKNÚ AJ TREBIŠOVA

Kasárne Trebišov
Zdieľaj tento článok

Minister obrany Peter Gajdoš predstavil na rokovaní vlády celkové početné stavy vojakov a zamestnancov armády, ako aj vojenských zbraňových systémov a bojovej techniky ku koncu roka 2018. Jeho návrh kabinet schválil – vojakov bude viac.


Reorganizácia trebišovského mechanizovaného práporu


Podľa údajov zverejnených na portáli Aktuality.sk, k 31. decembru 2018 by mal celkový početný stav vojakov a zamestnancov OS SR predstavovať 21.551 osôb. Z toho by malo byť 17.501 profesionálnych vojakov, vojakov v zálohe povolaných na pravidelné cvičenie a vojakov dobrovoľnej vojenskej prípravy. Ministerstvo pritom navrhuje zvýšiť počty v ozbrojených silách o 130 profesionálnych vojakov.

Prečítaj si aj: Vláda nám sľúbila viac ako 1500 pracovných miest. Dočkáme sa?

„Dôvodom je reorganizácia 21. zmiešaného mechanizovaného práporu Trebišov vytvorením organizačného prvku tankového práporu, reorganizácia 22. mechanizovaného práporu Michalovce vytvorením ženijnej čaty, reorganizácia zásobovacej základne II Martin vytvorením strážnych jednotiek v muničných skladoch,“ skonštatovalo ministerstvo v tlačovej správe. Minister Gajdoš žiada o 40 vojakov viac aj na plnenie úloh ministerstva či vojenskej polície.

Kasárne Trebišov
Kasárne Trebišov

Zdroj: Aktuality.sk

Zdieľaj tento článok

Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top