Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Vláda čelí vyhrážkam, aby podala demisiu. Anonymným letákom sa zaoberá aj tajná služba

Vláda čelí vyhrážkam, aby podala demisiu. Anonymným letákom sa zaoberá aj tajná služba

Zdieľaj tento článok

5.3.2021 (Webnoviny.sk) – Anonymní autori žiadajú vyhrážkami vládu o demisiu do 31. marca. Neznáme osoby hrozia likvidáciou budov či áut. Výhražným letákom sa zaoberá okrem polície aj Slovenská informačná služba. Zisťujú, či nejde o možný teroristický útok.


Informoval o tom spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, ktorý listom disponuje.


Ako priblížil portál, odkaz je adresovaný nielen vláde, ale aj prezidentke. „V liste sa odosielatelia vyhrážajú likvidáciou budov, ako aj áut, a tvrdia, že dokonca zhorí v plameňoch úrad vlády. Celé Slovensko bude podľa nich v plameňoch. Autori uvádzajú, že majú k dispozícii aj adresy rodín politikov a predstaviteľov štátu,“ ozrejmili noviny.sk.

Slovenská informačná služba vo svojom stanovisku uviedla, že sa spolu s Policajným zborom intenzívne venuje hrozbám voči ústavným činiteľom a štátnym orgánom, ktoré sa začali vo zvýšenej miere objavovať najmä vo virtuálnom prostredí sociálnych sietí, alebo v anonymných podaniach prostredníctvom listových zásielok.

Viac k témam: Matovičova vláda (OĽaNO-Sme rodina-SaS-Za ľudí), terorizmus, vyhrážanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda čelí vyhrážkam, aby podala demisiu. Anonymným letákom sa zaoberá aj tajná služba © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top