Home > Šport > Viktória Kužmová otočila zápas prvého kola na Australian Open a vyzve turnajovú šestku

MELBOURNE 15. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do 2. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (14. – 27. januára, tvrdý povrch, celková dotácia 62,5 miliónov AUD).

Premiérový vzájomný zápas

V utorkovom stretnutí 1. kola zdolala rovnako nenasadenú Ukrajinku Katerynu Kozlovovú za 136 minút 4:6, 6:4, 6:2. V druhom kole čaká na slovenskú reprezentantku turnajová šestka Elina Svitolinová z Ukrajiny, s ktorou vlani v premiérovom vzájomnom zápase prehrala v rovnakej fáze na Roland Garros 3:6, 4:6.

Dvadsaťročná Kužmová (48. v rebríčku WTA) a Kozlovová (94.) odohrali premiérový vzájomný zápas. V utorkovom stretnutí rozhodol o osude prvého setu jediný brejk. Ukrajinka prelomila Kužmovej servis v 5. hre a za stavu 5:4 vo svoj prospech premenila pri vlastnom podaní tretí setbal.

Premenila prvý setbal

V druhom dejstve viedla Slovenka už 3:1, Ukrajinka dokázala dorovnať na 4:4. Posledné dve hry v sete však patrili Kužmovej, ktorá v 10. hre na príjme premenila prvý setbal.

V záverečnom dejstve sa dostala Slovenka do hladkého vedenia 5:1, v 8. hre premenila Kužmová na príjme piaty mečbal a tešila sa z víťazstva.

Rodáčka z Košíc Kužmová sa v hlavnej súťaži v Melbourne predstavila druhýkrát. Pri vlaňajšej premiére skončila na úvodnej prekážke, keď v 1. kole nestačila na Belgičanku Elise Mertensovú (2:6, 1:6).

Rodáčka z Košíc Kužmová sa na prvý grandslam sezóny naladila dobrými výsledkami na turnaji v Aucklande. Na Novom Zélande sa prebojovala až do semifinále, v ktorom podľahla Nemke Julii Görgesovej (1:6, 6:7 /6/).

Australian Open – dvojhra žien – 1. kolo

Viktória Kužmová (SR) – Kateryna Kozlovová (Ukr.) 4:6, 6:4, 6:2 za 136 minút

Viac k témam: Australian Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Viktória Kužmová otočila zápas prvého kola na Australian Open a vyzve turnajovú šestku © SITA Všetky práva vyhradené.