Home > Šport > Hokej > Video: „Zlatí rytieri“ viedli v tretej tretine 3:0, ale s play-off NHL sa po prehre v 7. zápase lúčia

SAN JOSE 24. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti San Jose Sharks postúpili do konferenčného finále play-off NHL, keď v siedmom zápase zvíťazili nad “zlatými rytiermi” z Vegas 5:4 po predĺžení.

V málo vídanej dráme bol po 60 minútach stav súboja nerozhodný 4:4, hoci hostia viedli 11 minút pred koncom 3:0.

Domáci “žraloci” potom strelili štyri góly počas 5-minútovej presilovej hry pri vylúčení Codyho Eakina. Pre hostí to bola studená sprcha, ale “nezabalili” to. Štyridsaťsedem sekúnd pred koncom riadneho hracieho času počas power-play vyrovnal Jonathan Marchessault na 4:4.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom mali hernú prevahu hráči Vegas, ale napokon inkasovali. Rozhodnutie padlo v čase 68:19 min z hokejky netradičného strelca Barclaya Goodrowa. Súperom San Jose v semifinále Západnej konferencie bude Colorado.

Play-off NHL 2018/2019 – 1. kolo

7. zápas (hralo sa na štyri víťazstvá)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Jose – Vegas 5:4 po predĺžení (0:1, 0:1, 4:2 – 1:0) – konečný výsledok série 4:3
* San Jose postúpilo do semifinále konferencie
Góly: 50. Couture (Labanc, Hertl), 51. Hertl (W. Karlsson, Labanc), 53. Couture (Burns, Labanc), 54. Labanc (Meier), 69. Goodrow (E. Karlsson, Sörensen) – 11. W. Karlsson (Marchelssault, R. Smith), 30. Eakin (McNabb, Theodore), 44. Pacioretty (Mark Stone), 60. Marchessault (R. Smith, Mark Stone)

Viac k témam: NHL, play-off NHL, San Jose Sharks, Vegas Golden Knights
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: „Zlatí rytieri“ viedli v tretej tretine 3:0, ale s play-off NHL sa po prehre v 7. zápase lúčia © SITA Všetky práva vyhradené.