Home > Šport > Hokej > Video: V zápasoch NHL víťazili hostia, Reimer vychytal shutout a McDavid rozhodol zápas

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – V troch nedeľňajších zápasoch NHL sa nepredstavil slovenský hokejista. Vo všetkých prípadoch zvíťazili hostia.

Buffalo prerušilo sériu troch prehier a zvíťazilo na ľade Floridy 5:2. Dvoma gólmi sa o to pričinil lotyšský útočník Zemgus Girgensons, ešte o bod viac pridal americký kapitán Jack Eichel (1+2), švédsky brankár Linus Ullmark predviedol 43 zásahov.

Barkov nebol spokojný

“Robí to pre nás celú sezónu, jeho včasné zásahy nám v tomto zápase veľmi pomohli. Spolu s Carterom Huttonom tvoria chrbticu tohto tímu. Hráči pred nimi im veľmi dôverujú,” uviedol Jack Eichel na oficiálnom portáli NHL. Kapitán Floridy Aleksander Barkov nebol spokojný s prejavom mužstva.

“Mali sme šance, ale nestačilo to. Musíme sa zlepšiť. Buffalo nemalo veľa streleckých pokusov, ale mali dosť čistých šancí napríklad z nájazdov dvoch proti jednému. Musíme to lepšie čistiť pred brankárom, v tomto zápase sme ho nechali príliš osamoteného,” všimol si Barkov.

Detroit doma prehral s Carolinou 0:2 a prehral aj šiesty zápas v sérii. Hosťom zabrali fínski útočníci Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen, obaja si pripísali gól aj asistenciu. Brankár James Reimer predviedol prvý shutout v sezóne a 22. v kariére, keď pochytal všetkých 19 pukov, ktoré na neho smerovali. Carolina vyhrala šiesty z posledných siedmich zápasov a v tabuľke Východnej konferencie je na 4. mieste.

Kruh sa uzavrel

“Proti Caroline som vychytal prvý shutout v kariére a teraz som pridal jeden aj v jej drese. To je akoby sa uzavrel kruh a je to zábava,” uviedol James Reimer.

“Takto si predstavujem našu hru. V prvej tretine sme ešte neboli dostatočne ostrí, ale Reimer nás podržal. Potom sme sa zlepšili v defenzíve. Uzamkli sme to vzadu a ešte si aj utvorili pár dobrých streleckých príležitosti. Súperov brankár bol výborný,” skonštatoval tréner Caroliny Rod Brind´Amour.

V zápase dvoch najlepších tímov Pacifickej divízie Edmonton prehrával na ľade Arizony 2:3 po druhej tretine. Potom však rozpútal mohutnú ofenzívu a v riadnom hracom čase vyrovnal na 3:3. Napriek tomu, že najproduktívnejšie duo NHL Leon Draisaitl – Connor McDavid v predĺžení takmer nezišlo z ľadu, napokon museli rozhodnúť až nájazdy.

Hneď ten prvý premenil McDavid a rozhodol zápas pre Oilers, ktorí sa s 35 bodmi dostali na čelo Západnej konferencie NHL. McDavid okrem víťazného gólu dosiahol aj jednu asistenciu a produktívnu šnúru na tiahol na 11 zápasov. Aktuálne má kapitán Edmontonu už 47 kanadských bodov (18+29), jeho nemecký kolega z prvého útoku Draisaitl ešte o bod viac (16+32).

Výsledkové sumáre NHL

nedeľa:

Florida – Buffalo 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Detroit – Carolina 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Arizona – Edmonton 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 0:1)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V zápasoch NHL víťazili hostia, Reimer vychytal shutout a McDavid rozhodol zápas © SITA Všetky práva vyhradené.