Ste tu
Home > Zaujímavosti > Video: V rieke Darling uhynuli státisíce rýb, za zlú kvalitu vody môže viacero faktorov

Video: V rieke Darling uhynuli státisíce rýb, za zlú kvalitu vody môže viacero faktorov

Zdieľaj tento článok

CANBERRA 28. januára (WebNoviny.sk) – Státisíce rýb uhynuli v noci z nedele na pondelok v austrálskej rieke Darling neďaleko mesta Menindee v štáte Nový Južný Wales. V rovnakej oblasti pritom našli státisíce uhynutých rýb aj začiatkom januára a tiež krátko pred Vianocami.


Ako píše agentúra AP, riasy počas horúceho počasia kvitnú, no počas chladných nocí odumierajú, čo spôsobuje, že vo vode nie je dostatok kyslíka. Premiérka Gladys Berejiklian tvrdí, že za zlú kvalitu vody môže sucho, ktoré sužuje väčšinu štátu.


Šéf ministerstva pre správu regionálnych vodných tokov Niall Blair povedal, že jeho úrad vie o týchto “strašných” podmienkach, pričom v oblasti Menindee už umiestnili dva solárne aerátory. Vláda po predchádzajúcom prípade zo 6. a 7. januára kúpila celkovo 16 aerátorov a rozmiestnila ich vo vodných tokoch.

Prezident regionálnej turistickej asociácie Rob Gregory, ktorý prevádzkuje plavby po rieke, vyhlásil, že vláda za uplynulé štyri roky povolila farmárom čerpať z rieky príliš veľa vody. “Toto boli pravdepodobne posledné ryby, ktoré mohli zabiť, pretože už žiadne iné nezostali,” dodal.

Viac k témam: kyslík, ryby, sucho
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V rieke Darling uhynuli státisíce rýb, za zlú kvalitu vody môže viacero faktorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top