Ste tu
Home > Správy > Video: V Barcelone pokračujú protesty Kataláncov, došlo aj k zrážkam s políciou

Video: V Barcelone pokračujú protesty Kataláncov, došlo aj k zrážkam s políciou

Zdieľaj tento článok

18.10.2019 (Webnoviny.sk) – V Barcelone a iných katalánskych mestách vyšli v piatok už piaty deň po sebe do ulíc státisíce ľudí na protest proti vysokým trestom pre katalánskych politikov za ich úlohu v hnutí za samostatnosť tohto španielskeho regiónu. V samotnej Barcelone sa podľa odhadov polície zišlo zhruba 525-tisíc demonštrantov na pokojnom proteste. Po tom, ako sa skončil, sa však z neho oddelila skupina niekoľkých stoviek radikálov a tí prišli protestovať pred budovu policajného veliteľstva. Tam došlo k zrážkam s políciou, počas ktorých policajti strieľali do davu demonštrantov gumenými projektilmi a jazdili po námestí piatimi policajnými dodávkami, aby tak účastníkov protestu rozohnali. Tí na policajtov hádzali vajíčka, fľaše, striekali na nich farbu a tiež zapálili niekoľko smetných košov.


Katalánsko od pondelka sužujú násilnosti a masové demonštrácie po tom, ako španielsky najvyšší súd odsúdil deviatich katalánskych separatistických lídrov na pobyt vo väzení v trvaní od deviatich do 13 rokov. Obvinenia z protištátnej činnosti súvisia s ich rolou, ktorú zohrali v rámci hnutia za nezávislosť Katalánska v roku 2017. Medzi odsúdenými sú významní politici z katalánskej vlády, vplyvní aktivisti a ľudia z prostredia kultúry.


Viac k témam: demonštrácia, Katalánsko, protest, španielska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: V Barcelone pokračujú protesty Kataláncov, došlo aj k zrážkam s políciou © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top