Home > Spravodajstvo > Video: Tréner Zidane pochválil Benzemu, jeho gól však stačil Realu Madrid iba na remízu

MADRID 16. apríla (WebNoviny.sk) – Na futbalistov španielskeho klubu Real Madrid, ktorí od roku 2014 až štyrikrát triumfovali v LM a v spomenutom období získali dovedna 14 rôznych trofejí, prišiel v aktuálnej sezóne 2018/2019 výsledkový útlm. Aj v ťažkých časoch sa však v mužstve “bieleho baletu” našiel svetlejší zjav – francúzsky útočník Karim Benzema.

Benzema strelil svoj 27. gól v sezóne

Tridsaťjedenročný rodák z Lyonu v pondelňajšej dohrávke 32. kola španielskej Primera División 2018/2019 zachránil Real od prehry na ihrisku CD Leganés (1:1), keď skóroval krátko po zmene strán v 51. min.

V aktuálnom ročníku má na konte už 27 súťažných zásahov. Jeho maximom v madridskom drese je 32 gólov v edícii 2011/2012.

“Benzema má veľmi dobrý ročník, čo sa týka produktivity. Je to fantastický hráč. V tejto sezóne má na konte omnoho viac gólov ako predtým. Na svojej hre však nič nezmenil, stále sa snaží hrať pre mužstvo. Mám z neho veľkú radosť,” povedal po stretnutí kormidelník Realu Zinedine Zidane.

Náročná sezóna “bieleho baletu”

Tím zo Štadióna Santiaga Bernabéua po niekoľkoročnej “žatve úspechov” vyjde tento rok naprázdno. Brankár Keylor Navas však podotýka, že hráči Realu Madrid by mali hrať aj pre niečo iné ako trofeje.

“Máme predsa svoju hrdosť a lásku k tomuto dresu, ktorá znamená viac ako akýkoľvek titul. Pre každého to bola náročná sezóna. Je ťažké to vysvetliť, všetci sme z toho smutní,” poznamenal 32-ročný Kostaričan.

“Prvý polčas v Leganés sa mi nepáčil, ale po prestávke to už bolo lepšie. Remizovali sme, no mohli sme hrať oveľa lepšie. Nemal som z toho dobrý pocit,” skonštatoval Zidane k priebehu pondelňajšieho stretnutia.

Viac k témam: CD Leganés, La Liga, Real Madrid
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tréner Zidane pochválil Benzemu, jeho gól však stačil Realu Madrid iba na remízu © SITA Všetky práva vyhradené.