Ste tu
Home > Šport > Video: Tréner Guľa nominoval hráčov do Portugalska, nová partia „dvadsaťjednotky“ i s druholigistami

Video: Tréner Guľa nominoval hráčov do Portugalska, nová partia „dvadsaťjednotky“ i s druholigistami

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 20 rokov Adrián Guľa v stredu oznámil nomináciu 23 hráčov na blížiaci sa kemp v Portugalsku, v rámci ktorého odohrajú jeho zverenci dve prípravné stretnutia proti domácemu tímu v rovnakej vekovej kategórii.


Pôvodne mali mladí Slováci absolvovať aj jeden duel proti “dvadsiatke” Saudskej Arábie, napokon absolvujú dva súboje s portugalským výberom. Prvý vzájomný zápas sa uskutoční v piatok 16. novembra, odveta bude na programe o dva dni neskôr v nedeľu 18. novembra.


Tvorba novej partie

Rozhodujúcim faktorom bol podľa trénera Guľu voľný termín, keďže slovenskí futbalisti do 21 rokov sa nekvalifikovali do baráže o účasť na budúcoročných majstrovstvách Európy hráčov do 21 rokov. “Rozhodli sme sa, že asociačný termín využijeme na tvorbu novej partie, ktorá by mala byť veľmi zaujímavou a úspešnou v ďalšej kvalifikácii. Prišla nám ponuka z Portugalska na odohranie dvoch prípravných zápasov proti domácemu celku, na čo sa veľmi tešíme,” poznamenal na úvod Guľa, ktorý bude spolupracovať s pozmeneným realizačným tímom.

“Na post trénera brankárov sa zaradil Pavol Kamesch z Trnavy, na post kondičného trénera Martin Kojnok, Martin Hrnčír sa presunul do funkcie technického vedúceho, čo reprezentácia vyriešila z vlastných zdrojov. Lekárom sa stal František Rigó, zatiaľ čo v kategórii fyzioterapeutov budú pôsobiť Otto Szabó a Jozef Štieber. Kustódmi sa stanú Michal Beseda, ktorý sa k mladíkom presunul z hlavného tímu, a Peter Paulický, ktorý prišiel z ŠK Slovan Bratislava.”

Stavili aj na neznámych hráčov

Do nominácie na zápasy v Algarve sa dostali viacerí futbalisti pôsobiaci v druhej najvyššej slovenskej súťaži. “Vychádzali sme z toho, že chlapci sa už niekedy objavili v kategórii do 19 rokov či z pohľadov na výkonnosť jednotlivých hráčov. Snažili sme sa monitorovať aj druhú najvyššiu súťaž, pretože ju nepodceňujeme a chceme ukázať, že aj druholigisti majú šancu dostať sa do reprezentačnej nominácie. Keďže ide o prípravný kemp, rozhodli sme sa staviť aj na chlapcov, ktorých až tak dobre nepoznáme. Preto je v nominácii napr. Peter Pokorný, hráč ročníka narodenia 2001, z druhej najvyššej rakúskej súťaže. Pokiaľ vám totiž kluby dajú šancu a tréneri majú sebavedomie nasadiť vás do zápasu na seniorskej úrovni, je to dobré znamenie,” vysvetľoval svoj zámer Guľa.

Vo výbere naopak chýbali niektoré očakávané mená. Z Trnavy do Portugalska nepoputuje Matej Oravec, z Podbrezovej zase duo Jakub Sedláček – Alexander Mojžiš. “Sú pre nás veľmi dôležitými postavami, vyhoveli sme však požiadavkám klubov, keďže tieto dva tímy proti sebe nastúpia v Slovenskom pohári,” konkretizoval Guľa.

Reprezentácia chce podľa hlavného kouča naďalej zapájať do veľkých konfrontácií mladíkov z dvoch najvyšších domácich súťaží. Aj preto dostala potvrdenie od Únie ligových klubov (ÚLK) na využitie neasociačného termínu v januári.

“Prišla podpora od prezídia a budeme mať šancu na zápasy nominovať chlapcov z prvej a druhej ligy, aby sme ich mohli zaradiť do nášho portfólia a otestovať ich v medzinárodnej konfrontácii. Oceňujem postoj klubov, ktoré chcú, aby sa ich hráči zlepšovali a rozvíjali prostredníctvom SFZ,” reagoval Guľa.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 20 rokov na dva medzištátne prípravné zápasy v Portugalsku proti domácim rovesníkom:

Brankári: Martin Vantruba (SK Slavia Praha/ČR), Frederik Valach (FC Petržalka), Dávid Šípoš (FC Nitra)
Obrancovia: Dominik Špiriak, Martin Bednár (obaja FC DAC 1904 Dunajská Streda), Adrián Slávik, Martin Šulek (obaja AS Trenčín), Adam Kopas, Branislav Sluka (obaja MŠK Žilina), Peter Pokorný (FC Liefering/Rak.), Samuel Kozlovský (FC Petržalka)
Stredopoliari: Milan Kvocera (AS Trenčín), Michal Tomič (MŠK Žilina), Christián Herc (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Filip Blažek (Bröndby IF/Dán.), Martin Adamec (Wigry Suwalki/Poľ.), Jozef Špyrka (FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Filip Halgoš (FK Viktoria Žižkov/ČR), Marián Chobot (FC Nitra)
Útočníci: Róbert Boženík (MŠK Žilina), Ľubomír Tupta (Hellas Verona FC/Tal.), Rastislav Kružliak (MFK Ružomberok)

Náhradníci: Samuel Petráš, Vladimír Majdán, Matej Moško (všetci MŠK Žilina), Dominik Guláš, Marek Fábry (obaja FC Nitra), Adrián Slančík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Matej Madleňák (MFK Ružomberok), Péter Varga (Gyirmót SE/Maď.), Martin Vician (FC Petržalka), Šimon Štefanec (U.S. Arezzo/Tal.)

Viac k témam: Adrián Guľa, slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tréner Guľa nominoval hráčov do Portugalska, nová partia „dvadsaťjednotky“ i s druholigistami © SITA Všetky práva vyhradené.


Top