Ste tu
Home > Správy > Video: Televízie odmietajú Trumpov predvolebný spot, je podľa nich rasistický

Video: Televízie odmietajú Trumpov predvolebný spot, je podľa nich rasistický

NEW YORK 5. novembra (WebNoviny.sk) – Viaceré veľké americké televízie sa rozhodli zastaviť vysielanie najnovšieho spotu prezidenta Donalda Trumpa na podporu republikánskych kandidátov v nadchádzajúcich kongresových voľbách. Ako prvá tento spot odmietla televízia CNN, ktorá vyhlásila, že je rasistický, a v pondelok sa k nej pripojila aj televízia NBC.


Bracamontes zabil dvoch policajtov

Podľa mnohých ľudí z médií je najnovší Trumpov predvolebný klip, ktorý sa zaoberá témou imigrácie, hrubo manipulatívny.


V tejto reklame vystupuje nelegálny prisťahovalec Luis Bracamontes, ktorý v roku 2014 zabil v kalifornskom Sacramente dvoch policajtov, za čo ho v roku 2018 odsúdili na smrť.

Spot sa končí zábermi na migrantov

Bracamontes šokoval Ameriku okrem iného tým, že sa na súde usmieval a hovoril o tom, že utečie z väzenia a pokúsi sa zabiť ďalších policajtov.

Trumpov predvolebný spot pomedzi šokujúce výroky Bracamontesa zaraďuje komentáre, ktoré hovoria o tom, že to boli opoziční demokrati, ktorí tomuto zločincovi dovolili dostať sa do USA a nedokázali ho vyhostiť.

Spot sa končí zábermi na migrantov, ktorí sa pokúšajú dostať cez zátarasy na hraniciach a sugestívnou otázkou: “Koho všetkého k nám ešte demokrati vpustia?”

Viac k témam: Donald Trump, televízia BBC, televízia CNN
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Televízie odmietajú Trumpov predvolebný spot, je podľa nich rasistický © SITA Všetky práva vyhradené.


Top