Home > Šport > Hokej > Video: Tatar prihral na gól, v NHL bodoval aj Černák a Chára zbieral „plusky“

MONTREAL 3. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Montrealu Canadiens zvládli dôležitý duel v boji o play-off, keď v rámci utorňajšieho programu zámorskej NHL zdolali na domácom klzisku istého víťaza základnej časti Tampu Bay Lightning 4:2.

V drese “habs” sa bodovo presadil slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý odohral rovných 18 minút a do štatistík si pripísal okrem asistencie aj dve trestné minúty, dve strely na bránku a dva “hity”.

V zostave súpera nechýbal Erik Černák, ktorý taktiež asistoval pri jednom z dvoch gólov “bleskov”. Košický rodák strávil na ľadovej ploche 18:41 min, odpykal si jeden dvojminútový trest, trikrát ohrozil bránku Montrealu a pridal k tomu aj tri bodyčeky.

Dva zápasy pred koncom základnej časti sú hráči Canadiens na prvej nepostupovej priečke v boji o účasť vo “vyraďovačke”. Od ôsmeho Columbusu ich však delí len horšia bilancia víťazstiev v riadnom hracom čase alebo v predĺžení, na siedmu Carolinu strácajú jediný bod.

Pánikova Arizona doma prehrala

V horšej pozícii je Arizona Coyotes, ktorá nepotvrdila úlohu favorita proti Los Angeles Kings a jej postupové vyhliadky do play-off sú už len v teoretickej rovine. “Kojoti” pred vlastnými fanúšikmi prehrali s Los Angeles Kings 1:3, pričom protivníka prestrieľali 50:24.

Slovenský útočník Richard Pánik vyslal na bránku “kráľov” až päť pokusov, ale jeho aktivita nepriniesla gólový efekt.

Arizona stráca dva zápasy pred koncom základnej časti na Colorado štyri body a do bojov o Stanleyho pohár ju môžu posunúť len dve víťazstvá a dve zaváhania hokejistov Avalanche, ktorí v utorok zdolali Edmonton Oilers v zostave s Andrejom Sekerom 6:2.

Slovenský bek odohral takmer sedemnásť minút s bilanciou jedna strela na bránku, jeden mínusový bod, jeden “hit” a jedna zablokovaná strela.

Brankár Halák sedel na lavičke

Sekerov krajan Zdeno Chára, naopak, doviedol Boston Bruins k hladkému triumfu 6:2 na ľade Columbusu Blue Jackets.

Kapitán “medveďov”, ktorí už majú istotu postupu do vyraďovacej fázy, odohral 21:24 min. Počas nich si pripísal tri plusové body, dva “hity” a jednu zablokovanú strelu. Brankár Jaroslav Halák sedel na lavičke náhradníkov a kryl chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi.

V zostave Toronta Maple Leafs sa objavil zadák Martin Marinčin, ale nezabránil domácej prehre “javorových listov” s Carolinou 1:4.

Po utorku poznáme už dvanásť účastníkov play-off. Siedmym postupujúcim zo Západnej konferencie sa stal Dallas Stars, ktorý doma pokoril Philadelphiu Flyers jasne 6:2. Výraznou mierou sa o to zaslúžil ruský útočník Alexander Radulov s dvoma gólmi a dvoma asistenciami.

Sumáre NHL

utorok

Buffalo – Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 17. Okposo (Rodrigues, Ristolainen), 40. Skinner (Montour, Rodrigues) – 9. C. Smith (P. K. Subban, Turris), 21. P. K. Subban, 47. Johansen (Arvidsson, Josi)

Columbus – Boston 2:6 (0:2, 0:2, 2:2)
Góly: 46. O. Bjökstrand (S. Jones, J. Anderson), 50. Duchene (Panarin, Atkinson) – 2. DeBrusk (Krejčí, Krug), 18. Johansson (Coyle, Wagner), 36. Marchand, 36. DeBrusk (Kuhlman, Krejčí), 41. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 51. Kuhlman (DeBrusk, Krug)
Zdeno Chára (Boston) odohral 21:24 min, +3, 2 “hity”, 1 zablokovaná strela

Detroit – Pittsburgh 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 11. T. Bertuzzi (Athanasiou, Larkin), 31. T. Bertuzzi (Helm, Larkin), 52. Mantha (Larkin, Hronek), 59. Mantha (T. Bertuzzi, Kronwall) – 20. Kessel (Crosby, Guentzel)

Montreal – Tampa Bay 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 13. N. Thompson (Byron, Jordie Benn), 28. Armia (TATAR, Danault), 48. Lehkonen (Mete, Shaw), 51. Domi (Lehkonen, Jordie Benn) – 3. Stamkos, 25. Paquette (Erne, ČERNÁK)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 18:00 min, 0+1, +1, 2 trestné minúty, 2 strely na bránku, 2 “hity” – Erik Černák (Tampa) odohral 18:41 min, 0+1, -1, 2 trestné minúty, 3 strely na bránku, 3 “hity”, 1 zablokovaná strela

Toronto – Carolina 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Góly: 31. Tavares (Rielly, Marner) – 19. Williams, 23. D. Hamilton (Ferland, J. Staal), 50. J. Staal (Niederreiter), 60. D. Hamilton (Teräväinen)
Martin Marinčin (Toronto) odohral 16:06 min, -1, 2 trestné minúty, 2 zablokované strely

Minnesota – Winnipeg 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 10. Parise (Pateryn, Zucker), 13. Parise (R. Suter), 19. V. Rask (Brodin), 31. Eriksson Ek (Kunin, Greenway), 56. Marcus Foligno (J. T. Brown) – 37. Trouba (Wheeler)

Dallas – Philadelphia 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Góly: 2. Dickinson (Seguin, Radulov), 5. Lindell (Zuccarello, Radulov), 37. Radulov (Seguin, J. Klingberg), 39. Pitlick (Hintz, Lindell), 50. Comeau (Faksa, J. Klingberg), 50. Radulov (Dickinson) – 21. Lindblom (Patrick, Konecny), 32. Gostisbehere (Giroux, Voráček)

Colorado – Edmonton 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Góly: 25. MacKinnon (Landeskog, Barrie), 26. Barrie (Zadorov), 28. Kerfoot (Nieto, E. Johnson), 33. C. Wilson (Calvert, I. Cole), 48. Kerfoot (Landeskog, Barrie), 56. Andrighetto (Jost, G. Bourque) – 10. Lucic (Benning, Nugent-Hopkins), 14. Nurse (Gagner, Nugent-Hopkins)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 16:46 min, -1, 1 strela na bránku, 1 “hit”, 1 zablokovaná strela

Arizona – Los Angeles 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 37. Richardson (Hinostroza) – 40. Clifford (Toffoli, Kempe), 44. Lewis (Clifford), 60. Doughty
Richard Pánik (Arizona) odohral 19:29 min, -2, 5 striel na bránku, 1 “hit”

Vancouver – San Jose 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Góly: 2. Pearson (Horvat, L. Eriksson), 52. Pearson (L. Eriksson, Horvat), 54. Markus Granlund (Schaller, Biega), 59. Stecher (Edler) – 6. Labanc (Dillon, J. Thornton), 11. Pavelski (Hertl, J. Thornton)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tatar prihral na gól, v NHL bodoval aj Černák a Chára zbieral „plusky“ © SITA Všetky práva vyhradené.