Home > Šport > MOTOR šport > Video: Tänak sa stal víťazom Rely Fínska, úradujúci majster sveta Ogier skončil piaty

5.8.2019 (Webnoviny.sk) – Estónsky jazdec Ott Tänak na Toyote sa stal víťazom Rely Fínska, deviateho podujatia seriálu majstrovstiev sveta v rely. Na druhom mieste skončil s odstupom 25,6 s Fín Esapekka Lapppi na Citroene a tretí bol ďalší fínsky jazdec Jari-Matti Latvala na Toyote (+33,2 s).

Šesťnásobný a úradujúci majster sveta Francúz Sébastien Ogier (Citroen) skončil piaty s mankom 56,1 s na víťaza. Na čele šampionátu Tänak zvýšil náskok pred Ogierom na 22 bodov. Tretia priečka patrí Belgičanovi Thierrymu Neuvillovi.

Viac k témam: Rely Fínska, WRC FIA World Rally Championship Majstrovstvá sveta v rely
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tänak sa stal víťazom Rely Fínska, úradujúci majster sveta Ogier skončil piaty © SITA Všetky práva vyhradené.