Home > Spravodajstvo > Video: Súboj prvého s druhým v I. bundeslige zvládol Dortmund a vytvoril si veľký bodový náskok

DORTMUND 21. decembra (WebNoviny.sk) – Borussia Dortmund zvíťazila na domácom trávniku nad Borussiou Mönchengladbach 2:1 v piatkovom zápase 17. kola nemeckej najvyššej futbalovej súťaže I. bundesligy. Líder tabuľky si poistil prvú priečku a v polovici sezóny má pred najbližšími prenasledovateľmi deväťbodový náskok. Bayern Mníchov ho však môže počas víkendu skresať na šesť bodov.

Zverenci Luciena Favreho boli počas duelu aktívnejší a v 42. minúte sa ujali vedenia zásluhou anglického mladíka Jadona Sancha. Hostia však ešte do prestávky dokázali vyrovnať, keď v nadstavenom čase skóroval Christoph Kramer. Po záverečnom hvizde mali napokon väčšiu radosť hráči v žlto-čiernych dresoch, keďže po zmene strán rozhodol o ich tesnom triumfe Marco Reus.

Viac k témam: Borussia Dortmund, Borussia Mönchengladbach, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Súboj prvého s druhým v I. bundeslige zvládol Dortmund a vytvoril si veľký bodový náskok © SITA Všetky práva vyhradené.