Home > Šport > Hokej > Video: St. Louis vo finále Západnej konferencie NHL, Dallas zdolal po dvojnásobnom predĺžení

ST. LOUIS 8. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti St. Louis Blues postúpili do finále Západnej konferencie NHL. V rozhodujúcom siedmom súboji 2. kola play-off bojov o Stanleyho pohára St. Louis využilo výhodu domáceho ľadu a zdolalo Dallas Stars 2:1 po dvojnásobnom predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil Pat Maroon v 86. min, keď doklepol za chrbát Bena Bishopa puk odrazený od žŕdky po strele Roberta Thomasa. Akcii predchádzalo víťazného buly v útočnom pásme v podaní Tylera Bozaka.

Úradovala hokejová spravodlivosť

Súperom St. Louis vo finále konferencie bude víťaz série San Jose – Colorado. Tam sa o postupujúcom rozhodne rovnako v zápase číslo 7 v stredu v noci.

V predĺžení siedmeho súboja medzi Blues a Stars zaúradovala hokejová spravodlivosť, keďže domáci boli počas celého zápasu lepším tímom a hostí prestrieľali v pokusoch na bránku 54:30.

Dallasu na postup do konferenčného finále nestačilo ani kariérne maximum ich gólmana Bishopa, ktorý pochytal 52 striel. Krídelník tretieho útoku Blues Maroon strelil víťazný gól aj v zápase číslo 3, v ktorom hráči St. Louis zvíťazili 4:3.

Dôležitý zákrok Binningtona

“Stále mi nedochádza, že som strelil ten gól, ale je to vzrušujúce. Mali sme dobré postavenie v pásme, som veľmi hrdý na týchto chlapcov. Dôležitý bol krátko predtým aj zákrok nášho brankára Jordana Binningtona proti Jamiemu Bennovi. Vtedy sme už akoby vedeli, že toto bude náš víťazný zápas,” uviedol Pat Maroon v prvej televíznej reakcii aj na oficiálnom webe NHL.

Maroon je rodák zo St. Louis, ale doteraz bol známy kariérnymi zastávkami v Anaheime a Edmontone a tiež krátkym vlaňajším pôsobením v New Jersey. V aktuálnom play-off má na konte 2 góly a 1 asistenciu, celkovo v kariére nazbieral v zápasoch vyraďovacej časti 30 bodov (15+15).

Play-off NHL – semifinále konferencií

utorok

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

St. Louis – Dallas 2:1 po dvojnásobnom predĺž. (1.1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0) – konečný výsledok série 4:3, St. Louis postúpilo do finále konferencie
Góly: 14. Dunn (Pietrangelo, Thomas), 86. Maroon (Thomas, Bozak) – 16. Zuccarello

Viac k témam: Dallas Stars, NHL, play-off NHL, St. Louis Blues
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: St. Louis vo finále Západnej konferencie NHL, Dallas zdolal po dvojnásobnom predĺžení © SITA Všetky práva vyhradené.