Home > Šport > Cyklistika > Video: Sagan na Okolo Švajčiarska opäť bojoval o prvenstvo, po piatej etape ostal lídrom pretekov

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe skončil na druhom mieste v 5. etape na pretekoch Okolo Švajčiarska a udržal si pozíciu celkového lídra podujatia, ktoré je tradičnou generálkou pred Tour de France.

Sagana v stúpavom šprinte etapy z Münchensteinu do Einsiedelnu (177 km) zdolal iba Talian Elia Viviani (Deceuninck – Quick Step). Tretí skončil Belgičan Jasper Stuyven (Trek-Segafredo).

Sagan dovedna už 31-krát skončil v etapách na pretekoch Okolo Švajčiarska v najlepšej trojke. Celkovo má na konte 17 víťazstiev, 8 druhých a 6 tretích miest. V aktuálnej edícii je stále majiteľom žltého trička určeného pre lídra pretekov ako aj čierneho pre vedúceho muža bodovacej súťaže.

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Okolo Švajčiarska
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Sagan na Okolo Švajčiarska opäť bojoval o prvenstvo, po piatej etape ostal lídrom pretekov © SITA Všetky práva vyhradené.