Home > Spravodajstvo > Video: Premiérové minúty Kucku v drese víťaznej Parmy aj tesný úspech „vlkov“

RÍM 19. januára (WebNoviny.sk) – Hráči Parmy zvíťazili v stretnutí 20. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A nad Udinese tesne 2:1. Na začiatku druhého polčasu síce dokázal Stefano Okaka reagovať na premenenú penaltu Roberta Ingleseho, no gól 29-ročného Taliana domácim na body nestačil.

O rozhodnutie sa postaral v 68. min Gervinho, ktorý zakončil rýchly brejk elegantným obídením súperovho brankára. O tri minúty neskôr nastúpil za hostí Juraj Kucka, ktorý si po prestupe z tureckého Trabzonsporu odkrútil premiérové minúty v drese Parmy. Ďalší slovenský reprezentant Milan Škriniar sa z víťazstva netešil, jeho Inter Miláno doma len remizoval so Sassuolom 0:0.

V prvom sobotňajšom dueli zdolalo AS Rím na domácom ihrisku FC Turín 3:2. Rimania položili základ úspechu už v prvom polčase. Po štvrťhodine hry sa presadil Nicolo Zaniolo, na ktorého neskôr nadviazal premeneným pokutovým kopom Aleksandar Kolarov. Hosťom sa síce v druhom dejstve podarilo vyrovnať po presných zásahoch Tomasa Rincona a Cristiana Ansaldiho, no “vlkom” zabezpečil tri body do tabuľky v 73. min Stephan El Shaarawy.

Serie A – 2018/2019

20. kolo

AS Rím – FC Turín 3:2 (2:0)
Góly: 15. Zaniolo, 34. Kolarov (z pok. kopu), 73. El Shaarawy – 51. Rincon, 67. Ansaldi

Pozn.: *Chievu Verona odrátali tri body

Viac k témam: AS Rím, FC Turín, Inter Miláno, Parma Calcio 1913, Sassuolo, Serie A, Udinese Calcio
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Premiérové minúty Kucku v drese víťaznej Parmy aj tesný úspech „vlkov“ © SITA Všetky práva vyhradené.