Ste tu
Home > Správy > Video: Po protestoch krajne pravicových skupín v Ríme sťahujú rómske rodiny zo sociálnych bytov

Video: Po protestoch krajne pravicových skupín v Ríme sťahujú rómske rodiny zo sociálnych bytov

Zdieľaj tento článok

RÍM 4. apríla (WebNoviny.sk) – Rímske úrady začali sťahovať niekoľko rómskych rodín zo sociálnych bytov na predmestí talianskej metropoly po tom, čo voči nim protestovali neofašistické skupiny a ohrozovali ich bezpečnosť.


Úrady niekoľkých ľudí už v stredu večer odviezli. Ich odchodu sa prizerali krajne pravicoví protestujúci z neofašistickej strany Forza Nuova, ktorí pokrikovali nadávky a na dodávku s nimi hádzali kamene.


Niektorí tiež pravou rukou ukazovali fašistické gesto a spievali taliansku hymnu. Počas odchodu Rómov z rímskeho predmestia vyšli z domov aj niektorí ich susedia a tlieskali, keď odchádzali.

Príslušníci krajnej pravice protestovali proti príchodu rómskych rodín do sociálnych bytov na predmestí Ríma v utorok večer. Násilný protest údajne zorganizovali krajne pravicová Casa Pound a spomínaná Forza Nuova. Podľa rímskej starostky Virginie Raggi počas neho panovala “veľmi ťažká” atmosféra nenávisti. Spomínané rodiny, v ktorých je dovedna 33 detí, medzičasom podľa starostky presťahovali inam.

Viac k témam: rómovia, talianska polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Po protestoch krajne pravicových skupín v Ríme sťahujú rómske rodiny zo sociálnych bytov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top