Home > Šport > Hokej > Video: Ottawa s Jarošom v zostave premárnila vedenie 2:0, v NHL sa hrali aj tri predĺženia

OTTAWA 29. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ottawy so slovenským obrancom Christiánom Jarošom v zostave síce viedli už 2:0, ale napokon neuspeli na ľade Vegas 3:4 v predĺžení nedeľňajšieho stretnutia NHL.

Dvadsaťdvaročný Košičan odohral necelých 14 minút, počas ktorých stihol dvakrát strelecky ohroziť domáceho brankára a sám zablokoval dva pokusy súpera.

Hráči Senators začali na ľade vlaňajšieho finalistu play-off NHL výborne, do 29. min si vypracovali dvojgólové vedenie zásahmi Matta Duchena a Bobbyho Ryana. Golden Knights ešte v druhej tretine vyrovnali gólmi Alexa Tucha a Ryan Reavesa. V treťom dejstve znovu viedli hostia, ale druhým zásahom poslal duel do predĺženia Tuch.

Marchessault rozhodol o triumfe Vegas

O dvoch bodoch pre Vegas rozhodol Jonathan Marchessault, ktorý v 63. min premenil trestné strieľanie. “Samozrejme, som šťastný, že som sa presadil. Je pre nás dôležité, že sme zvíťazili pred tým, ako nás čakajú dva zápasy u súperov,” zhodnotil podľa nhl.com Marchessault.

Ottawu držal v hre najmä brankár Craig Anderson, pripísal si 49 úspešných zákrokov. “Bol jednoznačne náš najlepší hráč. Chytal vynikajúco a práve vďaka tomu sme získali aspoň bod,” myslí si Duchene. “Musím súpera pochváliť, hral výborne. Mali veľa striel. Našťastie sme mali v bránke Andersona, ktorý odviedol neuveriteľnú robotu,” dodal obranca Senators Thomas Chabot.

“Najmä zo začiatku zápasu sme si utvorili veľa šancí a mali sme veľa striel, ale nebolo z toho nič. Nenechali sme sa odradiť, pokračovali sme v tom, snažili sme sa a napokon si myslím, že sme odohrali skvelý zápas,” vyhlásil tréner Vegas Gerard Gallant.

Jediný gól Chicaga strelil Seabrook

Connor McDavid rozhodol zásahom v predĺžení o víťazstve Edmontonu na ľade Chicaga 2:1. Hviezdny center sa presadil v 53. sekunde dodatočného času.

“Sme celkom šikovní a celkom sa nám darí. Vždy zaberie niekto iný a to je dobré. Okrem toho, vieme ako treba hrať v predĺžení. Je to odlišný spôsob hokeja a my mu rozumieme,” povedal McDavid, ktorý skóroval v štyroch súbojoch po sebe.

Dvadsaťjedenročný Kanaďan bodoval v deviatich z desiatich odohraných zápasov v ročníku 2018/2019. Jediný gól Chicaga strelil Brent Seabrook a asistoval mu pri ňom aj Patrick Kane, ktorý bodoval už v šiestom zápase po sebe. Spolu v ostatných šiestich stretnutiach nazbieral 10 bodov za 6 gólov a 4 asistencie.

“Myslím si, že jeho prihrávky sú jedny z najlepších na svete. Keď má puk na hokejke iba sa snažím uvoľniť a čakám, čo sa bude diať. Chcem si nájsť miesto, z ktorého môžem vystreliť a väčšinou mi tam prihrá,” zamyslel sa autor gólu Blackhawks.

Sumáre NHL

nedeľa

Los Angeles – New York Rangers 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Góly: 32. D. Brown (Kovaľčuk, Doughty), 34. Kovaľčuk (Doughty, Kopitar), 51. Lewis (Kempe, Kovaľčuk), 60. Martinez – 12. Namestnikov (Bučnevič), 28. DeAngelo (Namestnikov, B. Howden), 56. Spooner (DeAngelo, Skjei)

Detroit – Dallas 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 25. Mantha (Nyquist, M. Green), 45. Tyler Bertuzzi (Kronwall, Glendening), 50. J. Ericsson (D. Larkin, Vanek), 60. Abdelkader (Daley, D. Larkin) – 12. G. Smith (Lindell, J. Klingberg), 60. J. Klingberg (Seguin, Spezza)

Carolina – New York Islanders 1:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Góly: 22. T. Teräväinen (Aho, T. van Riemsdyk) – 4. A. Lee (Josh Bailey, Leddy), 35. Pulock (A. Lee, Josh Bailey)

Chicago – Edmonton 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 12. Seabrook (P. Kane, Keith) – 19. Kassian (Khaira, Nurse), 61. McDavid (Draisaitl)

Vegas – Ottawa 4:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 36. Tuch (Haula), 39. Reaves (C. Miller, Haula), 49. Tuch (Holden), 63. Marchessault (z trest. strieľania) – 4. Duchene (Dzingel, Ceci), 29. B. Ryan (Mark Stone, Chabot), 48. Dzingel (Ch. Wideman, Chabot)
Christián Jaroš (Ottawa) 13:49 min, 2 strely na bránku, zablokoval 2 strely súpera

Anaheim – San Jose 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 5. Manson (Getzlaf, Henrique), 37. Aaberg (Getzlaf, Welinski), 49. Aaberg – 3. Couture (Burns, Hertl), 23. Chartier (Hertl, Meier), 25. Meier (Couture, E. Karlsson), 63. Meier (Donskoi)

Viac k témam: Christián Jaroš, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Ottawa s Jarošom v zostave premárnila vedenie 2:0, v NHL sa hrali aj tri predĺženia © SITA Všetky práva vyhradené.