Ste tu
Home > Hokej > Video: Niklas Kronwall ukončil kariéru, v NHL hral iba za jeden klub a je členom Triple Gold Clubu

Video: Niklas Kronwall ukončil kariéru, v NHL hral iba za jeden klub a je členom Triple Gold Clubu

4.9.2019 (Webnoviny.sk) – Švédsky hokejový obranca Niklas Kronwall sa vo veku 38 rokov rozhodol ukončiť aktívnu hráčsku kariéru. Rodák zo Štokholmu tak urobil prostredníctvom videa na twitteri klubu zámorskej NHL Detroit Red Wings, za ktorý odohral v profilige dlhých 15 sezón. Zostal verný jedinej organizácii, za iný klub v NHL nehral.

„Hovorí sa, že každá životná púť sa raz musí skončiť. Moja cesta ako hráča Detroitu sa končí práve teraz,“ povedal Kronwall a pokračoval: „Najkrajšou spomienkou na hráčske pôsobenie v klube isto zostane víťazná vyraďovacia časť v jari 2008. Keď sa klubu najbližšie podarí takýto úspech, už nebudem hráčom na ľade.“

Zostane v štruktúrach „červených krídel“

Nicklas Kronwall aj po tom, ako zavesil korčule na klinec, zostane v štruktúrach „červených krídel“ a bude poradcom generálneho manažéra Steva Yzermana.

Nekompromisný obranca absolvoval v NHL spolu 953 zápasov základnej časti s bilanciou 83 gólov, 349 asistencií a 564 trestných minút, v play-off pridal 109 štartov a v nich 5 presných zásahov, 42 gólových prihrávok a 89 trestných minút.

Získal Stanleyho pohár aj olympijské zlato

Kronwall sa s Red Wings v sezóne 2007/2008 tešil zo zisku Stanleyho pohára.

„Keď som prišiel zo Švédska do Detroitu, mal som 22 rokov. Teraz ich mám 38 a vedľa seba rodinu. Detroit sa stal našim domovom. Organizácia Red Wings, mesto a obyvatelia štátu Michigan ma za tie roky formovali a aj vďaka tomu som taký, aký som,“ poznamenal.

Keďže s reprezentáciou Švédska predtým v sezóne 2005/2006 získal olympijské zlato v Turíne aj najcennejší kov na majstrovstvách sveta, je jedným z 29 hráčov v prestížnom Triple Gold Clube.

As one chapter ends, another begins.

Thank you, Nik. pic.twitter.com/G2vNzBMDAx— Detroit Red Wings (@DetroitRedWings) September 3, 2019

Viac k témam: NHL, ukončenie kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Niklas Kronwall ukončil kariéru, v NHL hral iba za jeden klub a je členom Triple Gold Clubu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top