Ste tu
Home > Správy > Video: Napätie v Tijuane stúpa, obyvatelia protestovali proti tisíckam migrantov v meste

Video: Napätie v Tijuane stúpa, obyvatelia protestovali proti tisíckam migrantov v meste

Zdieľaj tento článok

TIJUANA 19. novembra (WebNoviny.sk) – Stovky obyvateľov mexickej Tijuany protestovali v nedeľu proti tisíckam migrantov zo Strednej Ameriky, ktorí dorazili do mesta na hraniciach s USA a dúfajú, že sa im v Spojených štátoch podarí začať nový život.


V posledných dňoch do Tijuany prišlo už takmer 3 000 migrantov, čo vyvoláva napätie medzi miestnymi obyvateľmi. Federálna vláda navyše odhaduje, že ich počet by sa čoskoro mohol zvýšiť na 10 000.


Miestni sa obávajú okrem iného toho, že ich dane budú použité na potreby migrantov a žiadajú, aby sa o nich postarali ich vlády. Obyvatelia v nedeľu počas protestu niesli mexické zástavy, spievali hymnu a skandovali heslá ako “Von! Von!”.

Skupinu tvoria migranti z Hondurasu, Salvádoru a Guatemaly. Utekajú pred prenasledovaním, chudobou a násilím vo svojich krajinách. K Spojeným štátom smerujú prevažne pešo. Americký prezident Donald Trump chce zabrániť ich “invázii” a poslal na hranice 9 000 vojakov.

Viac k témam: migranti, protest, Tijuana
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Napätie v Tijuane stúpa, obyvatelia protestovali proti tisíckam migrantov v meste © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top