Home > Šport > Ostatné športy > Video: Najlepší tím NBA tesne triumfoval v Miami, najdramatickejší zápas sa hral v New Yorku

WASHINGTON 27. decembra (WebNoviny.sk) – Najlepší tím doterajšieho priebehu sezóny 2018/2019 v zámorskej basketbalovej NBA Toronto Raptors si pripísal ďalšie víťazstvo, no v Miami to mal poriadne ťažké, miestnych Heat zdolal rozdielom jediného koša 106:104.

Beasley si vytvoril osobný rekord

Po prvom polčase navyše prehrával o 14 bodov (44:58) a ešte minútu pred koncom o bod. Lenže potom prišli chvíle Dannyho Greena, ktorý najprv premenil trojkový pokus a na druhej strane ubránil pri rovnakej príležitosti Dwyana Wadea.

“Vykopali sme si poriadnu dieru, ale potom sme skúsili na súpera vytiahnuť zónu a to bol bod obratu tohto zápasu,” povedal po stretnutí tréner Toronta Nick Nurse.

Hráči Denveru sa museli skloniť pred rozbehnutým San Antoniom, ktorému podľahli na jeho palubovke 103:111. V tabuľke Západnej konferencie tak prenechali prvú priečku Golden State. Za Nuggets si pritom náhradník Malik Beasley vytvoril osobný rekord 22 bodov a Juan Hernangómez vyrovnal kariérne maximum 27 bodov a v počte doskokov ho navýšil na 13. Spurs však dokázali ustrážiť najlepších hráčov hostí, Nikola Jokič dal iba 4 body.

Dvojnásobné predĺženie v New Yorku

Najdramatickejší zápas videli večera diváci v New Yorku, kde Brooklyn Nets zdolal Charlotte Hornets 134:132 po dvojnásobnom predĺžení a pripísali si deviate víťazstvo z ostatných desiatich duelov.

Možnosť posledného útoku v druhej nadstavenej päťminútovke mali hostia, ale rozohrávačovi Malikovi Monkovi ušla lopta a Joe Harris z protiútoku skóroval.

“Mali sme zápas pod kontrolou, ale urobili sme drahocenné chyby. Musíme byť odolní a silní. Je to dlhá sezóna,” skonštatoval kouč Hornets James Borrego. Obaja súperi si duel už o dva dni zopakujú v Severnej Karolíne.

Sumáre NBA

streda

Orlando Magic – Phoenix Suns 120:122 po predĺžení (32:26, 21:36, 34:28, 31:28 – 2:4)
Najviac bodov: Augustin 27, Vučevič 22 (13 doskokov), Ross 18 – Booker 35 (5 trojok), Warren 24, Oubre 19

Detroit Pistons – Washington Wizards 106:95 (27:28, 27:27, 31:17, 21:23)
Najviac bodov: Griffin 23, Galloway 22, R. Jackson 19 – Wall a Beal po 21, Ariza 16 (5 trojok)

Brooklyn Nets – Charlotte Hornets 134:132 po dvojnásobnom predĺžení (22:29, 34:22, 23:26, 35:37 – 20:18)
Najviac bodov: Dinwiddie 37 (11 asistencií, 7 trojok), J. Harris 27 (5 trojok), Hollis-Jefferson (15 doskokov) a Russell po 16 – K. Walker 35, Lamb 31, Marvin Williams 14 (12 doskokov)

Atlanta Hawks – Indiana Pacers 121:129 (31:32, 36:32, 21:31, 33:34)
Najviac bodov: Thaddeus Young 21, Sabonis a T. Evans po 19 – Bazemore 32, J. Collins 21 (11 doskokov), Dedmon 18 (15 doskokov)

Miami Heat – Toronto Raptors 104:106 (31:23, 27:21, 21:37, 25:25)
Najviac bodov: Winslow 21, J. Richardson 17, Whiteside 16 (12 doskokov) – K. Leonard 30, Danny Green 18, VanVleet 16

Memphis Grizzlies – Cleveland Cavaliers 95:87 (21:9, 24:23, 20:21, 30:34)
Najviac bodov: M. Gasol 20, Conley a K. Anderson po 15 – Clarkson 24 (4 trojky), Sexton 16, Osman 10

Chicago Bulls – Minnesota Timberwolves 94:119 (18:29, 19:31, 28:23, 29:36)
Najviac bodov: LaVine 28, Markkanen 16, W. Carter 12 – Rose 24, Towns 20 (20 doskokov), Gibson 16

San Antonio Spurs – Denver Nuggets 111:103 (34:26, 21:27, 22:22, 34:28)
Najviac bodov: DeRozan 30, Aldridge 27, Forbes 15 – J. Hernangómez 27 (13 doskokov, 6 trojok), Beasley 22, Monté Morris 15

Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans 122:119 (33:30, 34:34, 23:30, 32:25)
Najviac bodov: Dončič 21 (10 asistencií), Jordan 20 (12 doskokov), Barea 18 – A. Davis 32 (18 doskokov), Jrue Holiday 25, Randle 23

Los Angeles Clippers – Sacramento Kings 127:118 (39:27, 32:29, 31:29, 25:33)
Najviac bodov: L. Williams 24, Harrell 22, T. Harris 17 – Fox 19, Bogdan Bogdanovič 13, Shumpert 12

Viac k témam: NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Najlepší tím NBA tesne triumfoval v Miami, najdramatickejší zápas sa hral v New Yorku © SITA Všetky práva vyhradené.