Home > Spravodajstvo > Video: ManUnited v osemfinále Ligy majstrov šokoval PSG, AS Rím po predĺžení padol v Porte

PARÍŽ / PORTO 6. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti parížskeho klubu St. Germain sa tretí rok za sebou rozlúčili s Ligou majstrov v osemfinálovej fáze. Mužstvo trénera Thomasa Tuchela malo pred stredajšou domácou odvetou proti Manchestru United z úvodného stretnutia náskok 2:0, ale pred vlastnými fanúšikmi v Parku princov zlyhalo a zraneniami zdecimovanému súperovi podľahlo 1:3.

Už v 2. min po chybe parížskej defenzívy skóroval Romelu Lukaku. Zanedlho síce vyrovnal španielsky ľavý obranca Juan Bernat, no belgický “útočný tank” v 30. min znovu prinavrátil vedenie “červeným diablom”, keď zblízka dorazil loptu do siete po zaváhaní Gianluigiho Buffona.

Hrdinom bol Rashford

Hrdinom hostí bol nakoniec útočník Marcus Rashford, ktorý v nadstavenom čase druhého dejstva premenil pokutový kop.

ManUnited z ôsmich dvojzápasových konfrontácií s mužstvami z “krajiny galského kohúta” odišiel ako víťaz v siedmich prípadoch. Neuspel iba raz – vo štvrťfinále LM 1997/1998 proti AS Monako (0:0 vonku, 1:1 doma), pričom za United v odvete skóroval práve ich súčasný kormidelník Ole Gunnar Solskjaer.

VAR pomohol aj v Porte

V druhej stredajšej osemfinálovej odvete medzi FC Porto a AS Rím sa rozhodlo až v predĺžení. “Draci” v riadnom hracom čase triumfovali 2:1, týmto výsledkom v prospech domácich sa skončil aj prvý zápas v Ríme na trávniku semifinalistu uplynulej edície. V pridanej tridsaťminútovke sa do streleckej listiny zapísal iba brazílsky obranca z tímu Porťanov Alex Telles, keď v 117. min premenil penaltu po faule Alessandra Florenziho. Rovnako ako v Paríži, aj v Porte odobril jedenástkový verdikt až systém videoasistenta rozhodcu (VAR).

Porto prekonalo AS Rím v pohárovej Európe aj do tretice. V ročníku 2016/2017 portugalský tím nepustil Rimanov do skupinovej časti LM, keď v play-off po domácej remíze 1:1 v odvete zvíťazil vo “večnom meste” 3:0. Oba kluby sa stretli aj v 2. kole Pohára víťazov pohárov 1981/1982, do štvrťfinále vtedy postúpili hráči portugalského zástupcu (2:0 doma, 0:0 vonku, pozn.).

Ligy majstrov 2018/2019

osemfinále (odveta)

Paríž St. Germain (Fr.) – Manchester United (Angl.) 1:3 (1:2) /prvý zápas 2:0/ – postúpil Manchester United
Góly: 12. Bernat – 2. a 30. R. Lukaku, 90.+ Rashford (z pok. kopu), rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

Zostavy:
Paríž St. Germain: Buffon – Kehrer (70. Paredes), Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos – Dani Alves (90.+ Cavani), Draxler (70. Meunier), Di María – Mbappé
Manchester United: De Gea – Lindelöf, Bailly (36. Dalot), Smalling, Shaw – Young (87. Greenwood), McTominay, Fred – A. Pereira (80. Chong), R. Lukaku, Rashford

FC Porto (Portug.) – AS Rím (Tal.) 3:1 po predĺžení (2:1, 1:1) /prvý zápas 1:2/ – postúpil FC Porto
Góly: 26. Tiquinho Soares, 53. Marega, 117. Alex Telles (z pok. kopu) – 37. De Rossi (z pok. kopu), rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Zostavy:
FC Porto: Casillas – Éder Militao (103. Maxi Pereira), Felipe, Pepe, Alex Telles – Otávio (94. Hernani), H. Herrera, Danilo Pereira, J. Corona (69. Brahimi) – Marega, Tiquinho Soares (78. Fernando)
AS Rím: R. Olsen – Marcano (77. Cristante), Manolas, Juan Jesus – Karsdorp (55. Florenzi), N´Zonzi, De Rossi (45.+ Lorenzo Pellegrini, 96. Schick), Kolarov – Zaniolo, Perotti – Džeko

Viac k témam: AS Rím, FC Porto, Liga majstrov, Manchester United, PSG Paríž St. Germain
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: ManUnited v osemfinále Ligy majstrov šokoval PSG, AS Rím po predĺžení padol v Porte © SITA Všetky práva vyhradené.