Home > Spravodajstvo > Video: ManCity hladko zvíťazil, „kohúti“ rozhodli o svojom triumfe v nadstavenom čase

LONDÝN 20. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Tottenhamu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola najvyššej anglickej súťaže nad domácim Fulhamom 2:1. Na štadióne Craven Cottage si v 17. min strelil po rohovom kope vlastný gól Fernando Llorente, hostia však dokázali duel otočiť.

V úvode druhého polčasu skóroval Dele Alli a vo štvrtej minúte nadstaveného času strhol víťazstvo na stranu Londýnčanov Harry Winks. “Kohúti” si tak napravili reputáciu po prehre s Manchestrom United a aj bez zraneného Haryho Kanea zaznamenali už jedenásty triumf na ihriskách súperov.

V úvodnom nedeľňajšom dueli Manchestru City zdolal Huddersfield jednoznačne 3:0. Na pôde posledného tímu tabuľky sa favorizovaní hostia dostali do vedenia v 18. min, keď spoza šestnástky vystrelil Danilo a loptu nešťastne tečoval do vlastnej bránky obranca Christopher Schindler.

Úradujúci anglický šampión si následne postil víťazstvo dvoma gólmi v rozpätí 148 sekúnd. Pri oboch bol Nemec Leroy Sané, ktorý najskôr presným centrom našiel Raheema Sterlinga a onedlho zaznamenal svoj ôsmy gól v sezóne. “Citizens” sa ziskom troch bodov znovu priblížili Liverpoolu, ktorý vedie tabuľku so štvorbodovým náskokom.

Premier League – 23. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Huddersfield – Manchester City 0:3 (0:1)

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: ManCity hladko zvíťazil, „kohúti“ rozhodli o svojom triumfe v nadstavenom čase © SITA Všetky práva vyhradené.