Home > Spravodajstvo > Video: Manchester City v súboji 6. kola Premier League deklasoval Watford, v 18. minúte viedol už 5:0

21.9.2019 (Webnoviny.sk) – Poriadnu nakladačku v sobotu dostali hráči Watfordu v súboji 6. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže na pôde úradujúceho majstra Manchestru City. Domáci začali zostra a už v prvej minúte otvoril skóre stretnutia David Silva.

O šesť minút neskôr zvýšil z pokutového kopu Sergio Agüero, o ďalších päť minút sa do listiny strelcov zapísal aj Riyad Mahrez, po štvrťhodine hry na 4:0 upravil Bernardo Silva a vzápätí Nicolas Otamendi poslal domáci kolektív do päťgólového vedenia.

To však nebolo zo strany Citizens všetko. Po zmene strán skompletizoval hetrik Bernardo Silva, keď skóroval v 49. a 60. minúte. Deštrukciu súpera dokonal v 85. minúte Kevin De Bruyne.

Úvod zápasu bol pre Watford veľmi krutý

“Dnes sa naplno ukázala kvalita nášho kádra. Inak sa ani nedá opísať päť gólov z prvých piatich striel na bránku. Veľmi sa mi páčilo, že napriek päťgólovému náskoku sme ani po zmene strán nepripustili, aby sa zápas len dohrával a divákov nudil,” zhodnotil kouč víťazov Pep Guardiola podľa BBC.com.

Jeho náprotivok v sobotňajšom súboji Quique Sánchez Flores poznamenal: “Dnešok je pre náš klub veľmi zlý. Nikto nechce prehrať takto. Úvod zápas bol pre nás všetkých veľmi krutý. Dostali sme veľmi lacné góly a po štvrťhodine bolo po zápase. Ak sa spojí súper s menom Manchester City a pridajú sa chyby súpera, je to veľmi nebezpečná kombinácia.”

Rekord v Premier League drží Manchester

Sobotňajšia “demontáž” Watfordu nie je najvyšším triumfom v histórii anglickej Premier League, teda od roku 1992. Rekord v tomto smere drží Manchester United, ktorý v marci 1995 zdolal Ipswich Town 9:0. Výsledok 8:0 sa v najvyššej anglickej futbalovej súťaži zrodil už piatykrát.

V septembri 1999 Newcastle zdolal rovnakým výsledkom Sheffield Wednesday, v máji 2010 si takto londýnska Chelsea poradila s Wiganom, v decembri 2012 “The Blues” zdolali 8:0 aj Aston Villu a v októbri 2014 Southampton zvíťazil 8:0 nad Sunderlandom.

V súvislosti s maximami súťaže možno spomenúť aj november 2009 a triumf Tottenhamu nad Wiganom 9:1. Doterajším rekordom Manchestru City bol triumf 7:0 nad Norwichom z novembra 2013.

Premier League – 6. kolo

Manchester City – Watford 8:0 (5:0)
Góly: 15., 49. a 60. B. Silva, 1. D. Silva, 7. Agüero (z pok. kopu), 12. Mahrez, 18. Otamendi, 85. De Bruyne

Newcastle – Brighton 0:0
Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celý duel a zneškodnil všetky tri strely hostí do priestoru bránky

Burnley – Norwich 2:0 (2:0)
Góly: 10. a 14. Wood

Everton – Sheffield United 0:2 (0:1)
Góly: 40. Mina (vlastný), 79. Mousset

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Manchester City v súboji 6. kola Premier League deklasoval Watford, v 18. minúte viedol už 5:0 © SITA Všetky práva vyhradené.