Ste tu
Home > Šport > Futbal > Video: Majster sveta zaujal nevšednou oslavou gólu, Bebetova kolíska má 25 rokov

Video: Majster sveta zaujal nevšednou oslavou gólu, Bebetova kolíska má 25 rokov

8.7.2019 (Webnoviny.sk) – Momenty, ktoré mnohých futbalistov navždy preslávia, často prichádzajú nečakane – a úplne spontánne. Taký bol „vršovický dloubák“ Antonína Panenku vo finále ME 1976 v Belehrade, škorpióní kop v podaní kolumbijského brankára Reného Higuitu či účes Brazílčana Ronalda na MS 2002 v Kórejskej republike a Japonsku.

Do tejto skupiny možno smelo zaradiť aj ďalšieho brazílskeho majstra sveta, akurát z roku 1994 – Bebeta. Niekdajší hráč Deportiva La Coruňa či Flamenga Rio de Janeiro sa na spomenutom šampionáte zapísal do sŕdc futbalových fanúšikov nevšednou gólovou oslavou.

Keď 9. júla 1994 vo štvrťfinále proti Holandsku (3:2) zvýšil na priebežných 2:0 pre „Selecao“, rozbehol sa k postrannej čiare, spojil ruky dohromady a spoločne s Romáriom a Mazinhom, ktorí sa k nemu pridali, napodobňoval kolísanie dieťaťa.

Synček Mattheus, ktorý dostal meno po nemeckom majstrovi sveta Lotharovi Matthäusovi, prišiel na svet dva dni pred spomenutým stretnutím. Odvtedy je táto gólová oslava navždy spojená s Bebetom. Mimochodom, aj z Mattheusa sa medzičasom stal profesionálny futbalista – od roku 2017 je hráčom portugalského Sportingu Lisabon.

„Najlepšie na celej tejto oslave bolo to, že prišla úplne spontánne. Keď som strelil gól, spomenul som si na manželku a syna. V tej chvíli som chcel poslať nejakú správu a urobiť pred kamerami gesto, ako ho držím v náručí. Keď sa ku mne pridali aj Romário a Mazinho, bol som prekvapený,“ prezradil 55-ročný Bebeto dávnejšie podľa webu China Daily.

Viac k témam: brazílska futbalová reprezentácia, oslava
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Majster sveta zaujal nevšednou oslavou gólu, Bebetova kolíska má 25 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top