Home > Šport > Hokej > Video: Kuriózna situácia na MS v hokeji do 20 rokov, jeden brejk priniesol dve trestné strieľania

VANCOUVER 31. decembra (WebNoviny.sk) – Reprezentanti Švajčiarska mali v nedeľňajšom zápase proti Rusku na majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov v Kanade výhodu dvoch trestných strieľaní za sebou. Ani jedno z nich však nevyužili a nezužitkovali šancu dostať sa do vedenia. Namiesto toho v záverečnej tretine štyrikrát inkasovali a prehrali 4:7.

Nevídaná situácia nastala v 37. minúte za stavu 3:3. Vtedy unikol v oslabení švajčiarsky útočník Marco Lehmann, ktorého brejk zastavil ruský obranca Dmitrij Samorukov iba za cenu nedovolených zákrokov. Najskôr súpera podrazil na modrej čiare a následne mu znemožnil zakončenie ďalším faulom.

Hlavný rozhodca preto neváhal a namiesto jedného trestného strieľania ponúkol “Helvétom” hneď dve. Realizátorom prvého bol sám faulovaný Lehmann, druhý pokus mal na starosti Philipp Kurashev. Obaja Švajčiari však zaváhali a neprekonali Danila Tarasa. V záverečnej tretine už mali hru pod kontrolou Rusi, ktorí získali tri body za víťazstvo 7:4.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Kuriózna situácia na MS v hokeji do 20 rokov, jeden brejk priniesol dve trestné strieľania © SITA Všetky práva vyhradené.