Home > Šport > Cyklistika > Video: Kráľovskú etapu na Okolo Katalánska vyhral Yates, lídrom naďalej de Gendt

VALLTER 27. marca (WebNoviny.sk) – Brit Adam Yates z tímu Mitchelton-Scott sa stal víťazom 3. etapy cyklistických pretekov Okolo Katalánska, ktoré patria do seriálu WorldTour.

Etapa s prívlastkom kráľovská horská so štartom v Sant Feliu de Guixols merala 179 km a končila sa vyše 11 km dlhým stúpaním do lyžiarskeho strediska Vallter 2000 – Setcases do výšky 2148 m.

V záverečnom stúpaní sa vpredu sformovala silná skupina vrchárov, z ktorej mal v koncovke najviac síl spomenutý Adam Yates. Zvíťazil pred Kolumbijčanom Eganom Bernalom (Sky) a Írom Danielom Martinom (UAE-Team Emirates).

Lídrom celkovej klasifikácie zostal Belgičan Thomas de Gendt (Lotto Soudal) s náskokom 27 sekúnd pred stredajším víťazom Adamom Yatesom a 30 sekúnd pred Eganom Bernalom.

Okolo Katalánska 2019

streda

3. etapa (Sant Feliu de Guixols – Vallter 2000, 179 km): 1. Adam Yates (V. Brit.) Mitchelton-Scott 5:02:18 h, 2. Egan Bernal (Kol.) Sky, 3. Daniel Martin (Ír.) UAE-Team Emirates, 4. Nairo Quintana (Kol.) Movistar – všetci rovnaký čas ako víťaz, 5. Miguel Ángel López (Kol.) Astana +2 s, 6. Steven Kruijswijk (Hol.) Jumbo-Visma +30

Poradie po 3. etape: 1. Thomas de Gendt (Belg.) Lotto Soudal 13:28:29 h, 2. Adam Yates (V. Brit.) Mitchelton-Scott +27 s, 3. Egan Bernal (Kol.) Sky +30, 4. Daniel Martin (Ír.) UAE-Team Emirates +33, 5. Nairo Quintana (Kol.) Movistar +35, 6. Miguel Ángel López (Kol.) Astana +39.

Viac k témam: Adam Yates, Okolo Katalánska
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Kráľovskú etapu na Okolo Katalánska vyhral Yates, lídrom naďalej de Gendt © SITA Všetky práva vyhradené.