Home > Šport > Hokej > Video: Kanada sa na zápas proti Slovensku naladila vysokým triumfom 8:0

KOŠICE 12. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Kanady zvíťazili nad reprezentantmi Veľkej Británie 8:0 v záverečnom nedeľňajšom zápase základnej A-skupiny na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku.

Kanaďanov čaká najbližšie pondelňajší duel so slovenskou reprezentáciou, Briti budú mať po dvoch zápasoch v priebehu dvoch dní voľno a v utorok ich preveria Dáni.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

Košice

Veľká Británia – Kanada 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Góly: 3. M. Joseph (Henrique, Nurse), 13. Mantha (McCann, Stecher), 23. Turris (Mantha), 28. D. Strome (Marchessault, Chabot), 40. Fabbro (Jost), 41. Turris (Mantha), 47. Couturier (Mantha, Chabot), 51. Mantha (S. Theodore, Jost)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Robert Lachowicz (Veľká Británia) 10 minút za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Tufts (USA) – Goľak (Biel.), Lazarev (Rus.), 4563 divákov

Zostavy:
Veľká Británia: Bowns (51. Whistle) – D. Philipps, O’Connor, S. Lee, M. Richardson, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley – B. Perlini, Farmer, Betteridge – M. Hammond, R. Dowd, Lake – Davies, Lachowicz, J. Phillips – M. Myers, Kirk, Ferrara
Kanada: Hart – Stecher, Chabot, Nurse, Severson, S. Theodore, Montour, Fabbro – D. Strome, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Henrique, M. Joseph, Bertuzzi – Jost.

“Javorové listy” odštartovali duel v košickej Steel aréne vo vysokom nasadení a za aktivitu boli odmenení rýchlym gólom. V závere 3. min sa presadil z dorážky Mathieu Joseph.

Favorit stretnutia mal počas celej úvodnej tretiny hernú prevahu, ale do prestávky pridal už len jeden presný zásah. Po individuálnej akcii Jareda McCanna sa presadil nepokrytý Anthony Mantha.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve. Kanada diktovala tempo a trikrát skórovala. V 23. min zakončil rýchly brejk kapitán Kyle Turris, o päť minút neskôr využil presilovú hru Dylan Strome a tesne pred odchodom do šatní uspel presnou strelou od modrej čiary obranca Dante Fabbro.

Kanadský gólostroj sa nezasekol ani v záverečnej tretine. Do streleckej listiny sa zapísali Turris, Sean Couturier a Mantha druhým gólom v zápase poslal na striedačku brankára Bena Bownsa. Jeho náhradník Jackson Whistle si v poslednej desaťminútovke udržal čisté konto.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Nakrajšie momenty (tretí deň – 12. máj 2019)

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: kanadská hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Kanada sa na zápas proti Slovensku naladila vysokým triumfom 8:0 © SITA Všetky práva vyhradené.