Home > Šport > Hokej > Video: Kanada na MS v hokeji do 20 rokov zničila Dánsko 14:0, zvíťazilo aj Česko a Švédsko

VANCOUVER 27. decembra (WebNoviny.sk) – Obhajcovia titulu Kanaďania vstúpili suverénne do svetového šampionátu hokejistov do 20 rokov na domácom ľade.

Vo Vancouveri sa v stredu v A-skupine zrodilo vysoké víťazstvo Kanady nad Dánskom 14:0. Zaskveli sa najmä Maxime Comtois a Morgan Frist. Comtois strelil štyri góly a Frist k hetriku pridal aj dve asistencie.

Brankár Michael DiPietro vychytal shutout so 14 zákrokmi. “Na prvý zápas sme sa všetci veľmi tešili. Hrali sme koncentrovane a celkovo to bolo výborné. Na tento neuveriteľný zápas nikdy nezabudnem,” uviedol Morgan Frost na webe iihf.com.

Víťazstvo Česka po predĺžení

Rovnako v A-skupine hokejisti Česka zvíťazili nad Švajčiarskom 2:1 až po predĺžení. Zverenci trénera Václava Varaďu vstupovali do prvého zápasu A-skupiny v pozícii favoritov, ale napriek aktívnemu úvodu sa nedokázali presadiť a od druhej tretiny sa hra vyrovnala.

“Helvéti” otvorili skóre v 28. min zásluhou presilovkového zásahu Nanda Eggenbergera, ale Česi odpovedali už o 77 sekúnd neskôr vďaka Martinovi Kautovi. Rozhodujúci moment prišiel až v predĺžení. V hre troch proti trom sa presadil český obranca David Kvasnička a zabezpečil svojmu mužstvu dva body. “Vôbec to nie je zlý začiatok pre nás. Bolo to tvrdo vybojované víťazstvo,” zhodnotil český útočník Filip Zadina.

USA a Švédsko triumfovali 2:1

V úvodnom dueli základnej B-skupiny vo Victorii Slováci podľahli obhajcom bronzových medailí Američanom tesne 1:2. Zverenci trénera Ernesta Bokroša dlho odolávali favorizovanému súperovi a po druhej tretine dokonca tesne viedli presným zásahom obrancu Mareka Korenčíka. V záverečnom dejstve však nedokázali odolať tlaku zámorského tímu, ktorý našiel recept na dobre chytajúceho Samuela Hlavaja až v 42. min.

Presným pokusom od modrej čiary sa prezentoval kapitán Mikey Anderson a o štyri minúty neskôr naňho nadviazal gólovým bekhendom Evan Barratt. Zásluhou výborného výkonu iba 17-ročného brankára Slováci živili nádej na body až do záverečných sekúnd, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Najbližšie mal k tomu Andrej Kukuča, ktorý nevyužil trestné strieľanie.

V záverečnom zápase programu úvodného hracieho dňa v severskom derby Švédi zdolali Fínov 2:1. Obhajcov striebra spred roka dostali na koňa dva góly obrancu a zároveň kapitána Erika Brännströma zo 14. a 24. min. Fíni v záverečnom nápore skorigovali stav, v 57. min sa v presilovke presadil Aarne Talvitie. K vyrovnaniu však neviedla ani ich hra bez brankára.

MS v hokeji do 20 rokov

Vancouver a Victoria (Kan.)

A-skupina

Vancouver

Česko – Švajčiarsko 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 30. Kaut (Nečas, Galvas), 61. Kvasnička (Kaut, Lauko) – 28. Eggenberger (Leuenberger, Kurashev)
Vylúčení: 8:3 na 2 min, navyše Bruschweiler (Švajčiarsko) 10 minút za narazenie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: K. Anderson, Bruggeman (obaja USA) – Goľak (Biel.), Šefčík (SR), 9266 divákov

Kanada – Dánsko 14:0 (3:0, 5:0, 6:0)
Góly: 5. Frost (Leason, Hayton), 9. Tippett (Frost, Glass), 20. Frost (Phillips, Bouchard), 21. Comtois (Glass, Mitchell), 22. Frost (Suzuki, DiPietro), 28. Studnicka (Glass, Bouchard), 34. Tippett (Bouchard), 40. Anderson-Dolan, 43. Comtois (Smith, Mitchell), 48. Comtois (Glass, Phillips), 50. Leason (Veleno, Bowers), 53. Leason (Frost, Brook), 54. Comtois (Leason, Hayton), 57. Entwistle (Studnicka, McIsaac)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Björk (Švéd.), Sidorenko (Biel.) – Nikulainen (Fín.), Oliver (USA), 16 417 divákov

USA – Slovensko 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 42. M. Anderson (J. Hughes), 46. Barratt (T. Madden, Samberg) – 38. Korenčík (Liška)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ingram (Kan.), Sjöqvist (Švéd.) – Chaput (Kan.), Šišlo (Rus.), 6208 divákov

Fínsko – Švédsko 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 57. Talvitie (Kakko, Ylonen) – 14. Brännström (Lundeström, Boqvist), 24. Brännström (Boqvist)
Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Alarie (Kan.), Romaško (Rus.) – Harrington (Kan.), Kovacs (Švaj.), 6319 divákov

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Kanada na MS v hokeji do 20 rokov zničila Dánsko 14:0, zvíťazilo aj Česko a Švédsko © SITA Všetky práva vyhradené.