Ste tu
Home > Správy > Video: Kábulom otriasla explózia, samovražedný útok Talibanu si vyžiadal mŕtvych aj zranených

Video: Kábulom otriasla explózia, samovražedný útok Talibanu si vyžiadal mŕtvych aj zranených

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Pri samovražednom útoku Talibanu prišlo o život 14 ľudí. Bomba ukrytá v aute pred policajným veliteľstvom v Kábule zároveň ďalších 145 ľudí zranila, informovali afganskí predstavitelia.

Podľa námestníka afganského ministra vnútra Košala Sadata je medzi zranenými 92 civilistov. Taliban vo vyhlásení uviedol, že ich cieľom bolo náborové centrum pre bezpečnostné sily.

Stredajšia ranná explózia pritom otriasla mestom len deň po tom, ako americký vyslanec a Taliban oznámili pokrok v rokovaniach o ukončení takmer 18 rokov trvajúcej vojny v Afganistane. Aj napriek pokračovaniu týchto rozhovorov zomiera v krajine čoraz viac civilistov.

Podľa Organizácie Spojených národov (OSN) bol tohtoročný júl mesiacom s najvyšším počtom civilných obetí od roku 2017, keď pri útokoch povstalcov prišlo o život alebo utrpelo zranenia viac ako 1500 civilistov.

Viac k témam: bombový útok, samovražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Kábulom otriasla explózia, samovražedný útok Talibanu si vyžiadal mŕtvych aj zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Top