Ste tu
Home > Správy > Video: K bojkotu Trumpovho predvolebného spotu s vrahom a migrantmi sa pridala aj Fox News

Video: K bojkotu Trumpovho predvolebného spotu s vrahom a migrantmi sa pridala aj Fox News

NEW YORK 6. novembra (WebNoviny.sk) – K bojkotu najnovšieho spotu prezidenta Donalda Trumpa na podporu republikánskych kandidátov v nadchádzajúcich kongresových voľbách, ku ktorému pristúpili už viaceré veľké americké televízie, sa v pondelok pripojila aj televízia Fox News.


Ako prvá spot odmietla CNN

Stiahnutie spotu z vysielania ohlásila šéfka obchodného oddelenia televízie Marianne Gambelli. Fox News je pritom televíziou, ktorá zvykne byť na strane Trumpa a je tiež prezidentovým obľúbeným médiom.


Ako prvá Trumpov najnovší spot odmietla televízia CNN, ktorá vyhlásila, že je rasistický, v pondelok sa pripojila aj televízia NBC.

Na rozhodnutie televízií s hnevom zareagoval manažér Trumpovej kampane Brad Parscale, podľa ktorého sa CNN, NBC a Facebook “postavili na stranu tých, ktorí sú ILEGÁLNE V TEJTO KRAJINE”. Fox News Parscale vo svojom poste na Twitteri nezmieňuje.

Bracamontes zabil dvoch policajtov

Podľa mnohých ľudí z médií je najnovší Trumpov predvolebný klip, ktorý sa zaoberá témou imigrácie, hrubo manipulatívny. V tejto reklame vystupuje nelegálny prisťahovalec Luis Bracamontes, ktorý v roku 2014 zabil v kalifornskom Sacramente dvoch policajtov, za čo ho v roku 2018 odsúdili na smrť.

Bracamontes šokoval Ameriku okrem iného tým, že sa na súde usmieval a hovoril o tom, že utečie z väzenia a pokúsi sa zabiť ďalších policajtov.

Trumpov predvolebný spot pomedzi šokujúce výroky Bracamontesa zaraďuje komentáre, ktoré hovoria o tom, že to boli opoziční demokrati, ktorí tomuto zločincovi dovolili dostať sa do USA a nedokázali ho vyhostiť. Spot sa končí zábermi na migrantov, ktorí sa pokúšajú dostať cez zátarasy na hraniciach a sugestívnou otázkou: “Koho všetkého k nám ešte demokrati vpustia?”

Viac k témam: Donald Trump, Luis Bracamontes, televízia BBC, televízia CNN, televízia Fox News, televízia NBC
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: K bojkotu Trumpovho predvolebného spotu s vrahom a migrantmi sa pridala aj Fox News © SITA Všetky práva vyhradené.


Top