Home > Spravodajstvo > Video: Juventus spasila Ronaldova penalta, Kucka videl žltú kartu a Škriniarov Inter prehral

RÍM 27. januára (SITA) – Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 21. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A na pôde Lazia Rím tesne 2:1, keď tri body pre lídra súťaže zachránil v 88. min gólom z pokutového kopu Cristiano Ronaldo. Juventus má na čele tabuľky náskok 11 bodov pred Neapolom.

FC Turín v nedeľu zdolal Inter Miláno 1:0, o jediný presný zásah sa postaral v 35. min domáci obranca Armando Izzo. “Nerazzurri” tak nebodovali prvýkrát od 7. decembra minulého roka. V drese víťaza Ligy majstrov z roku 2010 odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Milan Škriniar.

Domáca prehra Parmy

Druhýkrát za sebou prehrali doma hráči Parmy, tento raz s tímom SPAL Ferrara 2:3. Zápas mali pritom veľmi dobre rozohraný, keďže v 53. min po druhom góle Roberta Ingleseho viedli rozdielom dvoch gólov.

Záverečných dvadsať minút im ale vôbec nevyšlo. V rozpätí sedemnástich minút skórovali Mattia Valoti, Andrea Petagna a Mohamed Fares, čím strhli víťazstvo na stranu hostí.

V drese domáceho tímu odohral celý duel bojnický rodák Juraj Kucka a v siedmej minúte videl žltú kartu. Ešte väčší náskok premrhali v súbežne hranom dueli hráči AS Rím. Tí viedli v 40. min zápasu na pôde Atalanty Bergamo 3:0, ale napokon vydolovali iba bod za remízu 3:3

Debut Hancka v základe “fialiek”

Fiorentina triumfovala na pôde Chieva Verona 4:3. V drese “fialiek” debutoval v základnej zostave slovenský reprezentant Dávid Hancko a už v štvrtej minúte sa asistenciou podieľal na góle Kolumbijčana Luisa Muriela. V 26. min zvýšil vedenie hostí technickou strelou Marco Benassi, ale domácich to nezlomilo.

Mariusz Stepinski a Sergio Pellissier z pokutového kopu vyrovnali skóre duelu a navyše záverečných tridsať minút hralo Chievo v početnej prevahe.

Napriek tomu zo zápasu nevydolovalo ani bod, keďže v 79. a 86. min sa dvakrát strelecky presadil hosťujúc Federico Chiesa. Za domácich už len kozmeticky upravil výsledok stretnutia Srb Filip Djordjevič na pôde Chieva Verona 4:3.

Serie A – 21. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Chievo Verona – Fiorentina 3:4 (1:2)
Góly: 38. Stepinski, 60. Pellissier (z pok. kopu), 89. Djordjevič – 79. a 86. Chiesa, 4. Muriel, 27. Benassi, ČK: 60. Benassi (Fiorentina)
Dávid Hancko (Fiorentina) odohral celé stretnutie

Atalanta Bergamo – AS Rím 3:3 (1:3)
Góly: 45. Castagne, 59. Toloi, 71. D. Zapata – 3. a 33. Džeko, 40. El Shaarawy

Bologna – Frosinone 0:4 (0:2)
Góly: 21. a 75. Ciano, 18. Ghiglione, 52. Pinamonti, ČK: 13. Mattiello (Bologna)

Lazio Rím – Juventus Turín 1:2 (0:0)
Góly: 59. Can (vlastný) – 74. Cancelo, 88. C. Ronaldo (z pok. kopu)

Viac k témam: Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Juventus spasila Ronaldova penalta, Kucka videl žltú kartu a Škriniarov Inter prehral © SITA Všetky práva vyhradené.