Home > Spravodajstvo > Video: Hertha so siedmou sezónnou remízou, Duda predviedol prefíkanú „pätičkovú“ parádu

BERLÍN 25. januára (WebNoviny.sk) – Hertha Berlín remizovala v piatkovom zápase 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže so Schalke 04 2:2 a všetky štyri góly padli už v prvom polčase. Na prvom zásahu domácich na 1:1 v 39. min mal veľký podiel aj Ondrej Duda.

Slovenský reprezentant vysunul srbského spoluhráča Marka Grujiča pohotovo a prefíkane “pätičkou” do vyloženej pozície pred brankárom hostí a ten už nemal problém skórovať. Napokon padli do prestávky ešte dva góly. Po jednom na každej strane a stav 2:2 vydržal až do konca stretnutia.

Duda nastúpil ako tretí najofenzívnejší hráč svojho tímu pod dvojicou útočníkov Vedadom Ibiševičom a Daviem Selkem. Dvadsaťštyriročný Slovák odohral 87 minút, potom ho vystriedal český futbalista Vladimír Darida. Hertha po siedmej remíze v sezóne zostala na 7. mieste tabuľky I. bundesligy, tímu Schalke 04 patrí 12. priečka.

I. bundesliga – 19. kolo

výsledok piatkového stretnutia

Hertha Berlín – Schalke 04 2:2 (2:2)
Góly: 39. Grujič, 45.+ Ibiševič – 17. Konopljanka, 44. Uth
Ondrej Duda (Hertha) odohral 87 minút a v 39. min excelentne prihral na gól Grujičovi

Viac k témam: Hertha Berlín, I. bundesliga, Schalke 04 Gelsenkirchen
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Hertha so siedmou sezónnou remízou, Duda predviedol prefíkanú „pätičkovú“ parádu © SITA Všetky práva vyhradené.