Home > Šport > Video: Frustrujúci prvý polčas v dueli s Realom, Slováka Procházku mrzí zmarená šanca na gól Plzne

PLZEŇ 8. novembra (WebNoviny.sk) – Český futbalový šampión FC Viktoria Plzeň utŕžil v stredajšom stretnutí G-skupiny Ligy majstrov 2018/2019 od obhajcu trofeje Realu Madrid poriadny debakel.

“Viktoriáni” nenadviazali na tesnú prehru spred dvoch týždňov na Štadióne Santiaga Bernabéua (1:2) a 13-násobnému európskemu klubovému majstrovi doma podľahli vysoko 0:5, pričom až štyrikrát inkasovali do prestávky.

Mohli sa ujať vedenia

“Hrali sme proti gigantovi, najlepšiemu mužstvu na svete, ktoré vyhralo ostatné tri ročníky LM. Musíme sa na to pozerať reálne. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, no škoda tých šancí, ktoré sme mali za stavu 0:0,” uviedol v pozápasovom rozhovore v mixzóne stredopoliar Roman Procházka. Bol jedným z dvoch Slovákov, ktorí nastúpili v drese Plzne. Tým druhým bol jeho kolega z defenzívnej línie stredu poľa Patrik Hrošovský.

Domáci sa mohli hneď v úvode ujať vedenia, keď madridský stopér Nacho opečiatkoval konštrukciu vlastnej bránky. Po štvrťhodine však favorit prevzal taktovku do svojich rúk a za dvadsať minút bolo všetko “vybavené”.

Strelecky zabrala cudzinecká légia v drese “pusiniek”. Dvakrát sa do listiny zapísal Francúz Karim Benzema, po jednom góle pridali Brazílčan Casemiro, Walesan Gareth Bale a v druhom polčase aj Nemec Toni Kroos.

Neprekonali najlepšieho brankára z MS 2018

Procházku po stretnutí mrzelo, že Plzenčania aspoň raz neprekonali najlepšieho gólmana MS 2018 v bránke Realu – Belgičana Thibauta Courtoisa. “Neviem, či by sa zápas vyvíjal inak, keby sme premenili hneď tú prvú šancu, ale bolo by to pre nás povzbudenie. Ťažko povedať, ako by to vyzeralo. Myslím si však, že sme si zaslúžili skórovať,” doplnil 29-ročný rodák z Jaslovských Bohuníc.

“Biely balet” bol v úvodnom dejstve mimoriadne efektívny. Z piatich striel do priestoru bránky vyťažil štyri zásahy. “Po prvom polčase to bolo dosť frustrujúce. Herne to bolo do prestávky vyrovnané, mali sme príležitosť na strelenie gólu aj dobré úseky hry. Napriek tomu sme prehrávali 0:4 a cítili sme sa zle. Tréner nám počas prestávky povedal, aby sme to nevzdali, aby sme na ihrisku nechali všetko, aby sme druhý polčas ´odmakali´,” poznamenal odchovanec Spartaka Trnava, ktorý k Západočechom zamieril pred touto sezónou z bulharského Levski Sofia.

Bolo ťažké ubrániť hráčov Realu

Zverenci trénera Pavla Vrbu sa v zápase často ocitli v problémoch pri štandardných situáciách súpera. Procházka priznal, že bolo ťažké ubrániť hráčov Realu: “Pripravovali sme sa na nich, ale súper má tie štandardky naozaj dobré. Boli silní, blokovali nás, majú to nacvičené. Neboli však úspešní iba proti nám. Góly zo štandardných situácií dávajú aj svetovým mužstvám.”

Plzenčania si prehrou definitívne zahatali možnosť postúpiť do jarného osemfinále LM. Stále však môžu skončiť na 3. mieste v skupine, ktoré znamená presun do Európskej ligy. V najbližšom zápase však musia zdolať priameho konkurenta CSKA Moskva, ktorý má na konte o tri body viac.

“Každý zápas v LM je pre nás špeciálny. Kým je akákoľvek šanca, budeme o ňu bojovať,” uzavrel Roman Procházka, ktorý v zápase nabehal 11,77 km, najviac spomedzi hráčov domáceho mužstva.

Viac k témam: FC Viktoria Plzeň, Liga majstrov, Patrik Hrošovský, Real Madrid, Roman Procházka
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Frustrujúci prvý polčas v dueli s Realom, Slováka Procházku mrzí zmarená šanca na gól Plzne © SITA Všetky práva vyhradené.