Ste tu
Home > Šport > Futbal > Video: Francúzi zahrali Albáncom andorrskú hymnu a ešte sa im podarilo jedno faux pas

Video: Francúzi zahrali Albáncom andorrskú hymnu a ešte sa im podarilo jedno faux pas

9.9.2019 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia Albánska sa dočkali od Francúzska ospravedlnenia na najvyššej úrovni za športový škandál. V sobotu pred zápasom futbalovej kvalifikácie o postup na ME 2020 na parížskom štadióne Saint-Denis pred duelom Francúzsko – Albánsko zaznela namiesto albánskej hymny andorrská.

Zmätené pohľady Albáncov

Pri úvodnom nástupe na seba reprezentanti Albánska pozerali zmätene, fanúšikovia na tribúnach boli pobúrení. Duel sa napokon začal s desaťminútovým meškaním oproti predpokladanému výkopu, čakalo sa totiž na správnu hymnu, ktorej sa Albánci aj dočkali.

Albánsky premiér Edi Rama prostredníctvom príspevku na twitteri potvrdil, že francúzsky prezident Emmanuel Macron smeroval „úprimné ospravedlnenie za škandalózny prešľap Francúzskej futbalovej federácie s národnom hymnou“.

Faux pas miestneho hlásateľa

Výber Andorry je rovnako ako tímy Francúzska a Albánska súčasťou H-skupiny kvalifikácie. Úradujúcim majstrom sveta Francúzom sa súpera v konečnom dôsledku podarilo zmiasť, v domácom prostredí získali všetky tri v boji o Euro 2020 za triumf 4:1 (2:0).

Počas duelu sa Francúzom podarilo „vyrobiť“ ešte jedno faux pas – miestny hlásateľ si v jednom momente poplietol Albánsko s Arménskom. Po piatich dueloch kvalifikačnej H-skupiny sú Francúzi na čele tabuľky po boku Turkov a Islanďanov, všetky tri výbery zatiaľ nazbierali po 12 bodov.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Francúzi zahrali Albáncom andorrskú hymnu a ešte sa im podarilo jedno faux pas © SITA Všetky práva vyhradené.

Top