Home > Šport > Hokej > Video: Fínsko viedlo 1:0 aj 2:1, ale zápas proti Nemecku na MS v hokeji 2019 nakoniec prehralo

KOŠICE 21. mája (WebNoviny.sk) – Reprezentanti Nemecka nečakane zdolali Fínov 3:2 a posunuli sa zo štvrtého na tretie miesto v košickej A-skupine na 83. majstrovstvách sveta v hokeji.

V utorkovom súboji dvoch istých štvrťfinalistov Fíni dvakrát viedli, ale Nemci zakaždým vyrovnali. Ich víťazný gól strelil v 45. min útočník Leon Draisaitl, ktorý minútu pred koncom aj pečatil na 4:2.

Zatiaľ čo Fíni po prvej prehre v riadnom hracom čase zostali na čele tabuľky A-skupiny, Nemci si vybojovali šancu na tretie miesto.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

Košice

Fínsko – Nemecko 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 16. Pesonen (Lehtonen, Jokiharju), 25. Tyrväinen (Ojamäki) – 18. Michaelis (Plachta, Eisenchmid), 34. Kahun (Draisaitl), 45. Draisaitl (Pföderl), 59. Draisaitl
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gofman (Rus.), Reneau – Hancock (obaja USA), Vanoosten (Kan.), 6685 divákov

Zostavy:
Fínsko: Lankinen – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Tyrväinen, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kuusela, Sallinen, Savinainen – Anttila, Lammikko , Kiviranta
Nemecko: Grubauer – Holzer, M. Müller, Nowak, Y. Seidenberg, Reul, Schopper, J. Müller – Ehliz, Draisaitl, Hager – Plachta, Michaelis,Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Loibl, Noebels, Pföderl

I. tretina

Fíni viedli od 16. min 1:0, keď využili presilovú hru. Puk za chrbát Philippa Grubauera umiestnil Harri Pesonen, ktorý tečoval strelu Mikka Lehtonena – 1:0.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Nakrajšie momenty (dvanásty deň – 21. máj 2019)

Neprešli ani dve minúty a Marc Michaelis skóroval vôbec z prvej strely Nemecka na bránku – v prečíslení profitoval z prihrávky Matthiasa Plachtu – 1:1. Fíni prestrieľali Nemcov v prvej tretine 15:3, ale na na multifunkčnej “kocke” v Steel aréne svietilo vyrovnané skóre.

II. tretina

Z druhej tretiny ubehli štyri minúty, keď Juhani Tyrväinen po druhý raz poslal Fínov do vedenia – 2:1. Fínsky tréner Nemcov Toni Söderholm si síce vzal “challenge”, ale neuspel.

Nemci opäť kontrovali, aj keď o čosi neskôr. Skvelú prihrávku Leona Draisaitla využil Dominik Kahun – 2:2. Z otočky bekhendom strelil svoj prvý gól na šampionáte.

III. tretina

Severania boli naďalej strelecky aktívnejší, ale v 45. min išli nemeckí hráči po prvý raz do vedenia. Ich kanonier z Edmontonu Draisaitl v presilovke prestrelil fínskeho gólmana Lankinena – 2:3.

Prakticky z protiútoku mohol vyrovnať Kaapo Kakko, ale Grubauera neoklamal strelou pomedzi betóny. Fíni neuspeli z viacerých šancí a ani v záverečnej power-play.

V hre bez brankára navyše inkasovali po štvrtý raz, keď presne minútu pred koncom opäť skóroval Draisaitl – 2:4.

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: fínska hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, nemecká hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Fínsko viedlo 1:0 aj 2:1, ale zápas proti Nemecku na MS v hokeji 2019 nakoniec prehralo © SITA Všetky práva vyhradené.