Home > Šport > Hokej > Video: Fehérváry má za sebou víťazný debut v NHL, tešil sa aj Marinčin a Ovečkin skóroval

3.10.2019 (Webnoviny.sk) – Mladý slovenský hokejista Martin Fehérváry má za sebou víťazný debut v NHL. Tri dni pred 20. narodeninami Fehérváry odohral 13:35 min pri víťazstve Washingtonu Capitals na ľade St. Louis Blues 3:2 po predĺžení. Vyrovnaný zápas dvoch posledných víťazov Stanleyho pohára rozhodol v predĺžení český útočník Jakub Vrána.

Fehérváry s plusovým bodom

Fehérváry nastúpil v tretej obrannej dvojici Capitals po boku Čecha Radka Gudasa. Zápas ukončil s jedným plusovým bodom a 2 trestnými minútami, v druhej tretine vyhodil puk ponad plexisklo, čo sa hodnotí ako zdržiavanie hry.

V tíme Washingtonu nastúpil aj útočník Richard Pánik, ale rovnako nebodoval. Pánik rovnako debutoval v drese Capitals v súťažnom zápase, v uplynulej sezóne ešte hrával za Arizonu. Počas 14:21 min si pripísal 2 “hity” a 1 zablokovanú strelu.

Ruský útočník Alexander Ovečkin strelil gól v jedenástom z pätnástich úvodných zápasov sezóny počas svojej kariéry v NHL.

Jurčo chýbal v zostave Oilers

V úvodný deň nového ročníka NHL sa hrali štyri zápasy, z toho dvakrát to bolo derby kanadských mužstiev.

Útočník Tomáš Jurčo sa pre chorobu zatiaľ nedočkal premiéry v drese Edmontonu Oilers. Jeho tím zvíťazil nad Vancouverom 3:2 s gólovou pečaťou kapitána Connora McDavida. Súboj Toronto – Ottawa (5:3) zvládli favorizovaní domáci aj zásluhou dvoch gólov Austona Matthewsa.

V tíme víťazov sa tešil aj slovenský obranca Martin Marinčin, odkorčuľoval 13:46 min, dvakrát vystrelil a jednu strelu súpera zablokoval.

NHL – výsledky

streda

Toronto – Ottawa 5:3 (0:1, 4:1, 1:1)
* Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:46 min, 2 strely, 1 zablokovaná strela

St. Louis – Washington 2:3 po predĺž. (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)
* Richard Pánik odohral 14:21 min, 2 “hity”, 1 zablokovaná strela
* Martin Fehérváry (obaja Washington) odohral 13:35 min, 1 plusový bod, 2 trestné minúty

Edmonton – Vancouver 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Vegas – San Jose 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Fehérváry má za sebou víťazný debut v NHL, tešil sa aj Marinčin a Ovečkin skóroval © SITA Všetky práva vyhradené.