Home > Spravodajstvo > Video: Dudova Hertha bola blízko k trom bodom, z triumfu sa tešil Hoffenheim aj Wolfsburg

BERLÍN 16. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti Herthy Berlín remizovali v sobotňajšom domácom zápase 22. kola najvyššej nemeckej súťaže s Werderom Brémy 1:1. V úvodnom dejstve sa dostali do vedenia gólom nemeckého útočníka Davida Selkeho.

Gól Pizarra rozhodol

Ten ťažil z dobrej práce Salomona Kaloua a rýchly brejk zakončil strelou popri pravej nohe brankára Jiřího Pavlenku. V základnej zostave klubu z metropoly Nemecka nechýbal rodák zo Sniny Ondrej Duda, ale tentoraz sa strelecky nepresadil.

V 90. min slovenského reprezentanta na trávniku nahradil Čech Vladimir Darida. Hertha bola blízko k zisku troch bodov, ale v šiestej minúte nadstaveného času vyrovnal z priameho kopu 40-ročný Claudio Pizarro.

Jedna strela na bránku

Na rozdiel od Herthy Berlín sa v sobotňajšom dueli tešil z víťazstva Hoffenheim, ktorý zdolal predposledný Hannover jednoznačne 3:0. Zverenci trénera Juliana Nagelsmanna sa dočkali prvej domácej výhry od 10. novembra minulého roka a v tabuľke sa vyšvihli na siedme miesto.

V Rhein-Neckar-Arene mali domáci výborný vstup do zápasu a už v 14. min viedli dvojgólovým rozdielom po presných zásahoch Joelintona a Ishaka Belfodila.

Hostia sa za celé stretnutie zmohli len na jednu strelu na bránku, a tak nemohli pomýšľať na výsledkový obrat. Naopak, desať minút pred koncom spečatil domáci triumf Kerem Demirbay.

I. bundesliga – 22. kolo

sobota, výsledky:

Hoffenheim – Hannover 3:0 (2:0)
Góly: 4. Joelinton, 14. Belfodil, 80. Demirbay

Schalke 04 – Freiburg 0:0
ČK: 42. Serdar – 90.+ Günter (po druhej ŽK)

Viac k témam: Hertha Berlín, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dudova Hertha bola blízko k trom bodom, z triumfu sa tešil Hoffenheim aj Wolfsburg © SITA Všetky práva vyhradené.