Home > Spravodajstvo > Video: Dúbravka dostal štyri góly od FC Liverpool. Vyhrali aj „kohúti“ s ManUtd a Arsenal remizoval

LONDÝN 26. decembra (WebNoviny.sk) – Obhajca titulu v anglickej futbalovej Premier Leaague Manchester City prežíva ťažké časy, na ihrisku Leicesteru prehral 1:2 v stredajšom stretnutí 19. kola a nebodoval už v treťom z ostatných štyroch stretnutí.

V tabuľke klesol za Tottenham, ktorý si poradil s Bournemouthom 5:0. Citizens viedli gólom Bernarda Silvu, no ešte do prestávky si za obranu nabehol Marc Albrighton a osamotený hlavou vyrovnal. Rozhodujúci gól padol v 81. min, keď sa po rohovom kope presadil Ricardo Pereira.

Na čele súťaže je Liverpool, ktorý nemal komplikácie s Newcastlom a zdolal ho 4:0. V bránke hostí odchytal celý duel slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka. The Reds majú pred “kohútmi” šesťbodový náskok.

Vianočný program v najvyššej futbalovej súťaži v Anglicku odštartoval v stredu popoludní remízou 1:1 v súboji Fulhamu s Wolverhamptonom, Skóre otvoril v 74. min krátko predtým striedajúci Ryan Sessegnon, na konečných 1:1 vyrovnal o 11 minút neskôr Maročan v drese hostí Romain Saiss.

Fulham sa vďaka zisku bodu posunul z posledného na predposledné miesto, nováčik z Wolverhaptonu si rovnako polepšil – z desiatej na deviatu pozíciu priebežnej tabuľky Premier League.

Premier League – 19. kolo

výsledky stredajších zápasov

Fulham – Wolverhampton 1:1 (0:0)
Góly: 74. Sessegnon – 85. Saiss

Burnley – Everton 1:5 (1:3)
Góly: 37. B. Gibson – 13. a 71. Digne, 22. MIna, 2. Sigurdsson (z 11 m), 90.+ Richarlison

Crystal Palace – Cardiff 0:0

Leicester City – Manchester City 2:1 (1:1)
Góly: 19. Albrighton, 81. Ricardo Pereira – 14. Bernardo Silva, ČK: 89. Delph (Manchester City)

Manchester United – Huddersfield 3:1 (1:0)
Góly: 64. a 78. Pogba, 28. N. Matič – 88. Jörgensen

Tottenham – Bournemouth 5:0 (3:0)
Góly: 23. a 70. Son, 16. C. Eriksen, 35. Lucas Moura, 61. Kane

FC Liverpool – Newcastle United 4:0 (1:0)

Viac k témam: Martin Dúbravka, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dúbravka dostal štyri góly od FC Liverpool. Vyhrali aj „kohúti“ s ManUtd a Arsenal remizoval © SITA Všetky práva vyhradené.