Home > Spravodajstvo > Video: Dortmund v zápase I. bundesligy zdolal Kolín, tínedžer Sancho prekonal 52-ročný rekord

24.8.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 24. augusta 10:48

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v piatkovom stretnutí 2. kola nemeckej I. bundesligy 2019/2020 na trávniku 1. FC Kolín nad Rýnom 3:1.

Hostia z Vestfálska prehrávali po úvodnom polčase 0:1, ale po zmene strán strelili tri góly a po dvoch stretnutia nového ligového ročníka majú na konte plný počet šesť bodov.

Sancho prekonal rekord

Anglický tínedžer Jadon Sancho bol ústrednou postavou Borussie Dortmund na ceste za víťazstvom v piatkovom zápase 2. kola nemeckej I. bundesligy 2019/2020. V 70. min vyrovnal na priebežných 1:1 a v nadstavenom čase prihral na gól španielskemu spoluhráčovi Pacovi Alcácerovi.

Sancho zaznamenal 15. bundesligový zásah, čím sa vo veku 19 rokov a 151 dní stal najmladším hráčom v dejinách súťaže, ktorému sa podarilo dosiahnuť túto métu. Doterajšie maximum Horsta Köppela z roku 1967 prekonal o 34 dní.

Publikum hnalo Kolínčanov vpred

Kľúčové z pohľadu nášho víťazstva bolo, že sme zostali pokojní aj za stavu 0:1. Zápas však ukázal aj to, že sme boli ďaleko od nášho potenciálu,” poznamenal kapitán BVB Marco Reus, ktorý doviedol mužstvo k druhému ligovému triumfu v sezóne.

Bol to ťažký zápas. Kolínčania hrali dobre, zvlášť do prestávky. Za sebou navyše mali skvelé publikum, ktoré ich hnalo vpred. V druhom polčase sme zlepšili našu hru a nakoniec sa nám podarilo streliť tri góly,” nadviazal na klubovom webe Borussie stredopoliar Julian Brandt, predsezónna posila z Leverkusenu.

Nový klubový maskot

Kolínski fanúšikovia sa v piatok mohli zoznámiť s novým klubovým maskotom – capkom Hennesom IX., keďže jeho predchodca Hennes VIII., ktorý bol v tejto pozícii dlhých 11 rokov, už dosiahol vysoký vek a zo zdravotných dôvodov ho radšej premiestnili do miestnej ZOO.

Strelca jediného gólu domácich Dominicka Drexlera po stretnutí mrzelo, že kolínske mužstvo napriek dobrému výkonu nezískalo ani bod. “Bolí nás, že sme nakoniec bez bodu. Možno sme mohli lepšie ubrániť situácie, z ktorých sme dostali prvé dva góly. Pravdepodobne sme sa nechali uniesť výbornou atmosférou na tribúnach. V závere sme skúsili ísť za gólom na 2:2, ale Dortmund už v týchto fázach hral veľmi dobre a napokon je z toho výsledok 1:3. Na druhej strane som veľmi rád, že som strelil môj premiérový gól v I. bundeslige,” poznamenal na webe 1. FC Kolín nad Rýnom 29-ročný rodák z Bonnu.

I. bundesliga 2019/2020 – 2. kolo:

piatok, výsledky:

1. FC Kolín nad Rýnom – Borussia Dortmund 1:3 (1:0)
Góly: 29. Drexler – 70. Sancho, 86. Hakimi, 90.+ Paco Alcácer

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dortmund v zápase I. bundesligy zdolal Kolín, tínedžer Sancho prekonal 52-ročný rekord © SITA Všetky práva vyhradené.