Home > Spravodajstvo > Video: Dortmund v derby I. bundesligy podľahol Schalke, Dudova Hertha remizovala s Frankfurtom

BERLÍN 27. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti tímu Schalke 04 zvíťazili v sobotňajšom zápase 31. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy 2018/2019 na pôde Borussie Dortmund 4:2.

V tradičnom derby išli do vedenia domáci, keď sa v 14. min strelecky presadil Mario Götze.

Dortmund dohrával s deviatimi hráčmi

Hostia o štyri minúty neskôr dokázali odpovedať zásluhou Daniela Caligiuriho, ktorý premenil pokutový kop. Vo zvyšnom priebehu stretnutia Schalke 04 otočilo skóre na svoju stranu. V 28. min skóroval Salif Sané a po zmene strán pridal svoj druhý presný zásah Caligiuri.

V 84. vykresal pre domácich iskričku nádeje Axel Witsel, ale o 120 sekúnd neskôr skóroval Breel Embolo. Dortmund dohrával zápas iba s deviatimi hráčmi, pretože hlavný rozhodca Felix Zwayer vylúčil Marca Reusa a Mariusa Wolfa.

Duda dostal žltú kartu

Slovenský futbalista Ondrej Duda odohral 79 minút pri remíze Herthy Berlín na pôde Eintrachtu Frankfurt 0:0. Rodák zo Sniny bol v 70. min stretnutia potrestaný žltou kartou, šiestou v prebiehajúcej sezóne.

Klub z metropoly Nemecka neskóroval už viac než tri zápasy, ale z trávnika semifinalistu Európskej ligy UEFA si odniesol cenný bod. Frankfurt zostáva na štvrtom mieste tabuľky. Bodovo sa naň mohla dotiahnuť Borussia Mönchengladbach, ale tá prehrala so zachraňujúcim sa Stuttgartom 0:1.

I. bundesliga 2018/2019

31. kolo

Borussia Dortmund – Schalke 2:4 (1:2)
Góly: 14. M. Götze, 84. Witsel – 18. a 62. Caligiuri (prvý z pok. kopu), 28. S. Sané, 86. Embolo, ČK: 60. Reus, 65. M. Wolf (obaja Dortmund)

Düsseldorf – Werder Brémy 4:1 (2:1)
Góly: 1. Raman, 22. Karaman, 56. Hennings, 73. Suttner – 28. Kruse (z pok. kopu)

Góly: 19. Werner, 78. Forsberg (z pok. kopu) – 66. Grifo

Stuttgart – Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0)

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dortmund v derby I. bundesligy podľahol Schalke, Dudova Hertha remizovala s Frankfurtom © SITA Všetky práva vyhradené.