Home > Spravodajstvo > Video: Domáca Brazília ovládla Copa América, vo finále si poradila s Peru aj napriek oslabeniu

8.7.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti domácej Brazílie sa stali víťazmi juhoamerického šampionátu Copa América. V nedeľňajšom finále na slávnej Maracane v Riu de Janeiro zdolali výber Peru 3:1.

Brazílčania viedli gólom Evertona Soaresa z 15. minúty a na vyrovnávajúci zásah hosťujúceho Paola Guerrera z pokutového kopu odpovedal ešte pred prestávkou Gabriel Jesus.

Definitívnu bodku za duelom dal v 90. minúte Richarlison tiež z penalty. Brazílčania dohrávali od 70. minúty bez vylúčeného Gabriela Jesusa, ktorý sa porúčal predčasne pod sprchy po druhej žltej karte. Brazílčania na Copa América triumfovali prvýkrát od roku 2007.

Viac k témam: Copa América
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Domáca Brazília ovládla Copa América, vo finále si poradila s Peru aj napriek oslabeniu © SITA Všetky práva vyhradené.