Ste tu
Home > Správy > Video: Demonštranti chceli v Paríži oživiť hnutie žltých viest, policajti použili slzotvorný plyn

Video: Demonštranti chceli v Paríži oživiť hnutie žltých viest, policajti použili slzotvorný plyn

21.9.2019 (Webnoviny.sk) – Parížska polícia použila v sobotu slzotvorný plyn na rozohnanie protivládnych demonštrantov, ktorí sa pokúšali oživiť hnutie žltých viest zamerané proti údajnej ekonomickej nespravodlivosti a vláde prezidenta Emmanuela Macrona.

Ulice strážia tisíce policajtov

Na proteste sa zúčastnilo niekoľko stoviek demonštrantov, z ktorých 39 polícia zatkla a 596 skontrolovala.

Ulice francúzskej metropoly stráži vyše 7 000 policajtov, pričom protesty úrady zakázali pri prezidentskom paláci, vládnych budovách a parlamente, na Champs-Élysées, pri Eiffelovej veži či katedrále Notre Dame.

Pochod proti dôchodkovej reforme

Žlté vesty vyšli aktuálne do ulíc v súvislosti s plánovanými zmenami v nákladnom a komplikovanom francúzskom dôchodkovom systéme. Osobitný pochod proti dôchodkovej reforme, ktorá vyvoláva obavy, že ľudia budú musieť pracovať dlhšie a dostanú nižšie dôchodky, organizujú v sobotu aj krajne ľavicové odbory.

Paríž čakajú popoludní aj demonštrácie klimatických aktivistov, ktorí vyzývajú na viac úsilia zo strany vlády a spoločností s cieľom znížiť emisie, zachrániť horiaci Amazonský prales či topiacu sa Arktídu.

Viac k témam: dôchodková reforma, francúzska polícia, protest „Žltých viest“
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Demonštranti chceli v Paríži oživiť hnutie žltých viest, policajti použili slzotvorný plyn © SITA Všetky práva vyhradené.

Top